>

GÜZELLİK

Estetiksiz Dudaklar

Birkaç ufak hile ile siz de estetik görünümlü çekici dudaklara sahip olabilirsiniz.
 
   
 
 
     

Rujunuzun rengini seçerken uyguladığınız farın ve allığın rengi ile uyumuna dikkat edin. Göz, ten ve dudak makyajınızın tamamı tercihinize göre ya soğuk tonlar ya da sıcak tonlar içermelidir. Böylece yüzünüzün tamamında renk bütünlüğü elde edersiniz.

Rujunuzun uyguladıktan sonra dudak kaleminizi uygulayın ve ince bir fırça yardımıyla hafifçe birbirine karıştırın. Daha yumuşak ve uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Son yılların modası ışıltılı parlak bir ruj uyguluyorsanız, dudak sınırınızın dışına ışıltıyı taşırmayın. Dudaklarınızı büyük göstermek istediğinizde kalem kullanın.

Dudak kaleminizin tonunun rujunuz ile tezat yaratacak şekilde çok koyu olmamasına dikkat edin, aksi takdirde doğal görünümden uzaklaşırsınız.

Parlatıcınızı tek başına ya da rujunuzun üzerine uyguladığınızda dudakların etli orta kısmına uygulayın, dudak kenarlarınızın mat kalmasına dikkat edin. Bu şekilde dudaklarınız daha dolgun görünecektir.

ADIM ADIM DUDAK MAKYAJI

- Farklı etki ve renklerden (ışıltılı, mat, sedefli...) size en uygun özellikteki rujunuzu seçin. Bir ruj fırçası ile önce üst dudağın üst üçgeni, sonra kenarlardan içeri doğru kalem uygular gibi dudak hattını tamamlayın, daha sonra iç kısımları doldurun.

- Dudak kaleminiz ile dudak hatlarınızı şekillendirin. Fırçayla dudak kaleminizi ve rujunuzu karıştırın.

- Parlatıcınız ile dudaklarınızdaki cazibeyi arttırın, trendleri yakalayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>