>

GÜZELLİK

Forma girmenin tam zamanı

Karın, kalça, bacak ve kolları mükemmel formuna kavuşturmanın tam zamanı. Bikiniler içinde rahat etmek için anında etkili egzersizlerden yararlanabilirsiniz.
 
   
 
 
     
Gergin karın

Yağ hücrelerine karşı özel diyet bandajları, hangi bölgeye yapıştırıldıysa oradaki sorunu gidermeye yönelik bir etki yaratıyor. Sıkılaştırıcı kremler de yine karın bölgesinde tutulan fazla suyun atılmasında önemli rol oynuyor. Yine bu bölgeye yapılan parmak masajı da hem kan dolaşımını hızlandırıyor hem de kremin cilde yayılmasını sağlıyor.

Sandalye egzersizi

"Chair-lift" ya da sandalye pozisyonu kaslı ve düz bir karın bölgesine sahip olmak için oldukça etkili. Üstelik bu hareketi hem evde hem de işyerinde kolaylıkla yapmak mümkün. Sandalyenin üzerine oturun ve ellerinizi vücudunuzun iki tarafına koyun. Bacaklarınızı yatay bir şekilde öne doğru uzatın. İki dizinizi de yavaşça karnınıza doğru çekin ve 8 saniye böyle kalın. Sonra bacaklarınızı yine öne doğru uzatın. Aynı hareketi 8-12 kez tekrarlayın.

Seksi kalçalar

Kalça bölgesindeki cilt, sürekli oturmak ve daracık elbiselerin içinde hapsedilmekten dolayı kuruyor hatta o bölgede küçük sivilceler bile oluşabiliyor. İri tanecikli vücut peelingleri düzenli olarak kullandığında cildinizi pürüzsüzleştirebilirsiniz. Selülitler de özellikle popo kısmında yağ dokuları oluşturuyor. Bu bölge için özel olarak geliştirilen özel ürünler, cildi pürüzsüzleştirip aynı zamanda yağ depolarıyla savaşırken, hücre yenileyici ve yapılandırıcı etkileri bulunuyor.

Turbo egzersizi

Karın üstü yatın. Alnınızı ellerinizin üzerine koyun. Bacaklarınızı gerin ve ayak parmaklarınızı kıvırın. Omuz başlarını gerginleştirin. Bu gergin durumda sağ bacağınızı hafifçe kaldırıp indirin. Hareketi sağ ve sol bacaklarınızla dönüşümlü olarak yapın.

Süper bacaklar

Hücre yenilenmesini hızlandırıcı etkisi bulunan mikro-peeling ürünleri dışında metabolizmayı aktive eden vücut yağlarını düzenli olarak kullanmalısınız. Bronzluk da vücudun daha zayıf görünmesini sağlıyor. Denize ya da havuza gidemiyorsanız otobronzanlarla bronzluk sağlayabilirsiniz.

Gergin bacak egzersizi

Sırtüstü yere uzanın. Başınızın altına bir yastık alın. Bacaklarınızı dizlerinizden kıvırın ve ayaklarınızı birbirine bitiştirin. Şimdi bacaklarınızın arasına bir yastık yerleştirin. Karnınızı çekin. Bu sırada popo kaslarını iyice gerin ve bacaklarınızı birbirine bastırın. Dört saniye boyunca böyle kalın ve aynı hareketi sekiz kez tekrarlayın.

Sıkı kollar

Kolların yaz bakımında en önemli nokta, haftada birkaç kez peeling uygulaması yapmak. Çünkü özellikle üst kollardaki cilt fazla kuru olduğu için daha özenli bir nemlenmeye ihtiyaç duyuyor. Gerginleştirici kremler sadece biseps oluşturmakla kalmıyor; aynı zamanda kolların forma girmesine de yardımcı oluyor. Ev alışverişi sonrasında torbaları taşımak bile mükemmel kollar için iyi bir egzersiz.

Kol çalıştırma

Bir sandalyenin üzerine oturun ve ellerinizi iki yanınıza koyun. Parmak uçlarınız yeri, başparmaklarınız ileriyi göstersin. Kollarınızı dirseklerinizden bükün ve yeniden gergin bir şekilde uzatın. Aynı hareketi 10-15 kez tekrarlayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>