>

GÜZELLİK

Gelin saçı hataları

Düğün fotoğraflarınıza baktığınızde 'keşke' dememek için gelin saçı modeli konusunda ne istediğinizi bilmeli ve hazırlıklı olmalısınız. İşte gelin saçı modeli seçerken yapılmaması gereken 6 hata!..
 
   
 
 
     
Çoğu kadın evlenirken yanlış saç stili ve modeli seçtiğini düşünerek evlilik fotoğraflarına tekrar bakmak istemez... Düğün fotoğraflarınıza baktığınızde 'keşke' dememek için gelin saçı modeli konusunda ne istediğinizi bilmeli ve hazırlıklı olmalısınız.

İşte gelin saçı modeli seçerken yapılmaması gereken 6 hata!arı..

1- Kutlama veya düğünde saç stili seçilmesi

Bir gelin asla kendini ifade edecek saç modelini seçemez. Özel günlere katılanların, sinema yıldızlarının saç modellerini örnek almak ve örgü, at kuyruğu stilleri doğru değildir.

2- Başkasının beğendiği modeli yaptırmak

Hoşlandığınız saç modelini seçerken anne, büyükanne, kuaför sizin için düşünebilir. İlk bakışta mükemmel bir fikir gibi görünse de çoğunlukla sonuçları kötüdür. Düğün gününüzde mümkün olduğu kadar rahat hissedebilmelisiniz ve bu nedenle başkasının istediği modeli seçmek yerine gerçekten istediğiniz modeli tercih edin!

3- Saçlarınızın yapılamayacağı bir model seçmek

Uzun gelinliğinizin üzerine uzun saçlarınızın dökülmesi çok iyi görüntü verebilir ancak saçlarınız sert ve düzse uzun zaman dalgalı şeklini koruyamayacaktır. Boşuna zaman kaybedersiniz!.. Bunun yerine, elbiseniz ve saçınızın özelliklerine göre hangi modeli seçmeniz gerektiğini
kuaförünüz ile kararlaştırın!

4- Fazla aksesuar taktırmak

Saç modeline aksesuar eklemek tercih edilebilir ve saç stillerinin alımlı görünmesinin daha iyi bir yolu yok gibidir. Aksesuarların fazla olmamasına özen gösterin. Sadece sade bir gelinlik ve mücevher tercih ettiyseniz bir tane çekici bir aksesuar ekleyebilirsiniz ancak elbiseniz süslü ve gösterişliyse hiç saç aksesuarı kullanmayabilir veya çok az kullanabilirsiniz.

5- Tüm olasılıkları değerlendirmemek

Saç modelini seçerken düğün tarihi, yapılacağı yer, hava koşulları, ne kadar süreceğini de göz önüne almalısınız. En önemli faktör de saç modelinizin ne kadar süre şeklini koruyabileceğidir.

6 - Saçınıza kendi kendinize gölge uygulamak

Eğer kendi saçınızın rengini kullanmayacaksanız gölge uygulaması için bir kuaföre başvurmalısınız. Evde uygulamanız yanlış sonuçlar doğurabilir, saçlarınızın sağlığını bozabilir.

Büyük gün büyük organizasyon gelip çattığında önemli olan kutlama, mutluluk ve eğlenceyi hatırlamaktır!

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>