>

GÜZELLİK

Genç görünmenin sırları

Diyet, egzersiz, iyi beslenme ve güneşten korunmayla birlikte doğru kozmetik seçimi de genç kalmak için etkili yöntemler arasında.
 
   
 
 
     
Celal Bayar Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serap Öztürkcan, genç görünmeye ve bu doğrultuda cildi yaşlandırmada hızlandırıcı rolü bulunan dış etkenlerden korunmaya yönelik önlemleri anlattı. Yaşlanmanın fizyolojik bir süreç olduğunu belirten Prof. Dr. Öztürkcan, "Buna engel olmak imkansız. Ancak dış etkenler de yaşlanmamızda çok büyük rol oynamaktadır. Özellikle güneş ışığı, deri yaşlanmasında en büyük etkenlerden birisidir" dedi. Prof. Dr. Öztürkcan, diyet, egzersiz, iyi beslenme ve güneşten korunmayla birlikte doğru kozmetik seçiminin, genç kalmada ve genç görünmede etkili olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Yaş kronolojik olarak ilerliyor. Görünümde bu hasarları engelleyebilmek ise dış etkenlere karşı daha dikkatli ve duyarlı davranmakla mümkün olabilir. Bu şekilde çok daha genç görünüme sahip olabiliriz. Güneşten korunmak için özellikle yaz aylarında sabah 10.00 ile öğleden sonra 15.00 saatleri arasında mümkünse güneşe çıkmamalı, çıkmak gerekiyorsa mutlaka güneşten koruyucu kremleri kullanmalıyız."

Kozmetik ürünlerin mutlaka bir cilt uzmanı önerisiyle kullanılması gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Öztürkcan, "Çünkü her cilt tipine göre değişik faktörde koruyucu kremleri tüketilmesi gerekli" dedi.

Prof. Dr. Öztürkcan, piyasada çok fazla miktarda kozmetik ürünü olduğunu, halkın hangisini kullanacağı konusunda tereddüt yaşayabileceğini belirterek doğru ürünün seçimi için bir cilt doktoruna başvurulmasının yarar sağlayacağını sözlerine ekledi.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>