>

GÜZELLİK

Gözlerimizi Nasıl Temizlemeliyiz?

İşte püf noktaları…
 
   
 
 
     

Yüzümüzdeki en ince ve en hassas bölge gözlerdir. Göz bölgemizdeki deriler çok hassas ve çok incedir. Yaptığımız ağır makyajlar bir yana ufak dokunuşlar bile çok zarar verebilir.

Göz bölgemizdeki kaslar çok farklı oldukları için özel ilgi ve alaka isterler. Her kısmı farklı bakım ve temizlik ister. Gözaltlarımızı temizlerken bakım uyguladığımız gözün olduğu yöndeki elimizle hafifçe gerdirerek hazırlığımıza başlıyoruz. Ardından burnumuzun olduğu hizadan, saat yönünde ve dairesel ufak hareketlerle bir yandan masaj yaparak temizlemeliyiz. Yine göz kapaklarımızı da aynı titizlik ve özenle temizliyoruz.

Gözümüzü temizlemek için kullandığımız ürün mutlaka yüz makyajı temizleyicimizden farklı olmalı ki göz çevremize zarar vermeyelim. Tahriş edici kimyasal içerikli temizleyicilerden uzak durmalıyız. Özellikle gözlerde yanma etkisi olan ürünlerden uzak duralım ki temizlik ve bakım uygulamanın ardından yanan kırmızı gözlerle baş başa kalmayalım. Ne tür temizleyici uygularsak uygulayalım, bol suyla yüzümüzü yıkayıp arındırmalıyız. En son olarak da kuruyup mimik çizgilerine sebebiyet vermemesi için güzelce nemlendirici uygulamalıyız.

Ve asla makyajımızı temizlemeden uyumuyoruz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>