>

GÜZELLİK

Gül Gölge Saygı`nın Güzellik Sırları

Güzelliği ve başarısıyla hepimizin kalbinde yer edinen Gül Gölge Saygı’yı mercek altına alıp kendisini daha yakından tanıyoruz...
 
   
 
 
     

Güzellik nedir sizin için?

Güzellik izafi bir kavram. Herkese göre değişir. Güzellik bir bütün bence, bir yansıma... Güzel bakan güzel görür ve gördüğün kendi yansımandır aslında…

Ruh ve beden güzelliği içi sırlarınız, olmazsa olmazlarınız nelerdir?

Gün içinde kendime en az bir 10 dakika ayırırım. Sabah ilk iş müziğimi açarım, hep mutlu ve güler yüzlü uyanırım. Suyu bile severek içerim. (Su Kanunu kitabından çok etkilenmiştim.) Temizliğe çok önem veririm, makyaj yaptıysam mutlaka güzelce temizler öyle yatarım. Cildime uygun kremleri dönüşümlü kullanırım. Arada kendime maskeler yaparım. Vitamin desteklerine inanıyorum ama önce doğru beslenme..

Ruh güzelliği deyince aklınıza ne geliyor?


Ruh güzelliği bambaşka bir şey… Her şey geçici ama huy güzelliği, ruh güzelliği kalıcı… “Ruhunun güzelliği dışına vurmuş” sözünü çok duyarız. Ruhun güzelliğidir insana faydalı olan. Sadece kendi için yaşamayan, duyarlı ve farkındalık sahibi olmak gibi gibi… Kimse mükemmel değil ama iyi ruhlu insanlar çok daha mutlular diye düşünüyorum.

Cilt sağlığınız için hangi markaların hangi ürünlerini kullanıyorsunuz?

Perricone md, Dermolojica, Obigi ve Chanel en çok kullandığım nemlendirici, serum markaları.

Peki saçlarınız için?

Parabensiz şampuanları tercih ediyorum, duş sonrası bakım kremi ya da yağ ile nemlendiriyorum. Yazları bebek şampuanı kullanırım, saçlarımın sarı olmasına rağmen gayet rahat ediyorum. Aveda en sevdiğim saç markası diyebilirim. Bu yaz denediğim Nuxe saç ürünlerinden de çok memnun kaldım. Arada kuaforümde de bakım yaptırırım.

Sporun hayatınızdaki yeri nedir?

Küçüklüğümden beri birçok sporla ilgilendim. Atletizm, tenis, buz pateni, binicilik. O yüzden hep vardı hayatımda spor. Sonra pilates, yoga gibi ruhumu da dinlendiren dallara yöneldim. Salonlardan sıkılıyorum ama haftada bir iki kez gitmeye çalışıyorum, açık hava yürüyüşlerini seviyorum.

Kişisel gelişim ile ilgileniyor musunuz? Bu konuda okuduğunuz kitaplar veya katıldığınız programlar var mi?

Günümüzde herkes yaşam koçu oldu. Çok sağlıklı bulmuyorum bu durumları. Gerçekten bir hikayesi olan, tek amacı popülerlik ve ticari kaygıları ön planda olmayan insanları takip etmek gerekir. Hayatın Anlamı, İşaret ve çok uzun zaman önce okuduğum % 100 Düşünce Gücü aklıma ilk gelenler.

Türkiye’de ve dünyada en güzel bulduğunuz isimler...

Brigitte Bardot her dönem benim için en güzel kadın.

MAG
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>