>

GÜZELLİK

Günlük Sivilce Önleme Programınız Hazır

En büyük dertlerimizden birisi olan sivilcelerden kurtulma yöntemleri ve sivilce önleme programları…
 
   
 
 
     

İLTİHAPLI SİVİLCELER

Yatmadan önce uçları beyazlaşıp gerginleşmiş sivilcelerinizin üzerine antibiyotik içeren ilaçlardan sürmeyi deneyin.

BİR GECELİK SİVİLCELER

Yatmadan önce soyulma özelliği olan ilaçlardan uygulamayı deneyin. Bu ilaçların içindeki salisilik asit sivilcenin küçülmesini sağlar.

T BÖLGESİ


Özellikle T bölgesindeki gereksiz parlaklıktan kurtulabilmek için matlaştırıcı veya yağlanmayı önleyici ürünler deneyin. Bu tür ürünler fazla yağı emerek cildinizin pırlamamasını sağlar.

SAÇ ÇİZGİSİNDE ÇIKAN SİVİLCELER

Alında oluşan sivilceler, gözenekleri tıkayan saç kremleri veya saç şekillendirici ürünler yüzünden oluşabilir. Bu tür ürünlerin cildinizle temas etmemesini sağlayın. Bu ürünleri kullanmak zorunda kalırsanız, alnınıza bir saç bandı takın. Kasket tipi şapkalar da kiri ve teri hapsederek sivilcelenmeye neden olabilir. Şapkalarınızı temiz tuttuğundan emin olun.

MUCİZE TAŞ

Şap taşı birçok kullanım özelliği olan mucize bir taştır. Taşı nemlendirerek iltihaplı sivilcenizin üzerinde gezdirin. Taşın üzerindeki tuz, sivilcenin bir gecede yok olmasını sağlayacaktır. Sivilceleri günde iki kez şap taşıyla ovalamak gerekir. Şap taşı aynı zamanda küçük kesiklerin kanamasını da durdurabilir. Bu kremi aktarlardan ya da eczanelerden edinebilirsiniz. Çoğu zaman şap kalemi ya da kanama durdurucu olarak da bilinir.

MUTFAKTAKİ SİVİLCE İLAÇLARI

• Bir diş sarımsağı ikiye kesin ve günde bir ya da iki kez sivilcenizin üzerine sürün. Sarımsak bakterileri ve dolayısıyla da sivilceleri öldürür. Açık yara şeklinde olan sivilcelere uygulamayın.

• Bir çay kaşığı kırmızı şarap sirkesini bir bardak suyla karıştırın ve sivilcelerinizin üzerine sürün. Açık yara şeklinde olan sivilcelere uygulamayın.

• İnce bir dilim patatesi sivilcenin üzerine yerleştirin ve gece yüzünüzden düşmemesi için de üzerine bant yapıştırın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>