>

GÜZELLİK

Güzelleşmek İçin 6 Öneri!

Bazı güzellik efsaneleri günlük hayatımızda yer etmiştir. Bunlar nedir? Doğru mudur?
 
   
 
 
     

SÜT VE BAL BANYOSU:

Sütün içinde bulunan laktik asit, vücudu doğal bir şekilde yumuşatır. Sütün içine katacağınız bir çay kaşığı bal ise anti-bakteriyel bir etkiye sebep olur. Vücudunuz için faydalıdır.

KIRMIZI ŞARAP:

Kırmızı şarabın vücut sağlığı için yararlı olması hakkında yeni bir haber veren uzmanlar, anti-oksidan ve polifenol içerdiğini belirterek süt kadar vücuda yumuşatıcı bir etki sağladığını belirttiler. Şarabı da banyonuzda vücudunuza uygulayarak sağlıklı bir yumuşama sağlayabilirsiniz.

MARUL VE ISPANAK:

Güzellik uzmanları, kırışıklarla savaşmak,saçlarınızı korumak ve tırnaklarınızı güçlendirmek için bu iki yiyeceği beslenme düzeninizden çıkarmamanız gerektiğini öneriyor.

MAYDANOZ:

Uzmanlar maydanozun kötü ağız kokusuna karşı etkili olduğunu söyleyerek salatalarınız içinde tüketmenizi öneriyor.

KAFEİN:

American College of Sports Medicine öğrencilerinin yaptığı bir çalışmaya göre kahve, buzlu çay ve sodadan alacağımız kafeinin vücudu dirençli hale getirerek performansımızı güçlendirdiğini ortaya koyuyor.

LİMON:

Limon suyunun çay ile karıştırmak yağlı saçlar için kullanılması tavsiye ediliyor. Limonda PH dengesini saçta sağlayarak yağlanmalara karşı koruyucu özellik taşıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>