>

GÜZELLİK

Güzellik Hurafesi Mi Yoksa Gerçek Mi?

Yıllardır güzellikle ilgili duyduklarımız hurafeden mi ibaret yoksa gerçeklik payı var mı? İşte en çok merak edilen 4 güzellik hali...
 
   
 
 
     

ÇOK FAZLA HAVUÇ YEMEK GERÇEKTEN CİLDİMİZİN BRONZ OLMASINA NEDEN OLUR MU?

Ne yazık ki bu eski bir masal değil. Havuç, balkabağı ve diğer turuncu yiyeceklerin içindeki yüksek yoğunluklu beta karoten, cildinize sarı bir renk verebilir. Yani beslenmenizi her renkten meyve ve sebzeyle çeşitlendirin.

ÇİKOLATA SİVİLCEYE NEDEN OLUR: GERÇEK Mİ, UYDURMA MI?

Genelde sivilcelere hormonlar ve bakteriler neden olur, çikolata değil. Ancak düşük kaliteli çikolataların içinde bulunan şeker içeriği cildinizi kötü yönde etkileyebilir. Yüzde 70 kakao tozu ve en az miktarda şeker içeren çikolataları satın alın. Böylece sivilce riskini minimize eder ve vücudunuza fazladan bir antioksidan desteği vermiş olursunuz.

GERÇEKTEN GÜZELLİK UYKUSU DİYE BİR ŞEY VAR MI?


Sekiz saatlik uyku alma ihtiyacı efsane değildir. Uyku sadece vücuda günün yorgunluğunun ardından kendini toparlama fırsatı vermekle kalmaz, aynı zamanda hücrelerin kendilerini tamir etmeleri için gereken zamanı da verir. İyi bir gece uykusu gerçekten cildinizin kas elastikiyetini ve görünümünü daha iyi hale getirerek, daha uzun bir süre genç görünmenizi sağlar.

DİŞ MACUNU GERÇEKTEN SİVİLCELERİ YOK EDER Mİ?

Tam bir hurafe... Diş macunundaki mentol kurutucu bir etkiye sahiptir, ama aynı zamanda florür ve tartar kontrol maddeleri içerir. Bu maddeler de cildinizi tahriş edip sivilcelerinizi kötüleştirebilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>