>

GÜZELLİK

Herkes sizin bacaklarınıza özensin

Her kadın sütun gibi bacaklara sahip olmak ister. Sütun gibi bacaklarınız olmayabilir ama biraz ilgi ve bakımla onları çekici kılabilirsiniz.
 
   
 
 
     
Bacaklarımızın en önemli sorunları genellikle selülitler, varisler ve cildin kötü görünümüdür.

Sağlıklı bacaklara kavuşmak için iyi bir kan dolaşımına sahip olmak gerekir. Dolaşımı artırmanın en iyi yolu da, masaj ve spordur. Kasları çalıştıracak ancak aşırı gelişimine neden olmayacak sporlar, güzel bir bacak görünümü sağlar. Bu yüzden bacak güzelliği için en ideal sporlar yürüyüş, step, aerobik ve yüzmedir. Egzersiz sonrası kaslarda biriken atık zararlı maddelerin yok olması içinse dinlenme şarttır.

Bacak sağlığı: Yorgun bacaklarınızı gün sonunda, uygun bir yere uzanıp, kalbiniz seviyesinde tutarak dinlendirin. Ayağınızın altına çok yüksek olmayan bir yastık koyabilirsiniz.

Bacaklarınızı sıra ile havaya kaldırın, el parmaklarınızla kasları, uzun eksenleri boyunca iyice sıkarak masaj yapın. Başlangıçta yumuşak olan masaj, kaslar alıştıkça sertleşmelidir.
Bacaklarınıza her gün nemlendirici kremler ve tonikler kullanırsanız mükemmel sonuç elde edersiniz.

PÜF NOKTASI

Bacağınız kalın ve kaslıysa, parafin banyolarıyla, uygun spor ve doğru beslenmeyle incelmelerini sağlayabilirsiniz.

Bacağınızın cildi pürtüklü ise bitkisel sütler ile daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bacak cildiniz UV ışınların özellikle yaz aylarında açıktır. Kullanacağınız ürünlerin UV filtresi içermelidir.

Duşla soğuk su masajı uygulamak dolaşımı hızlandırır, hücre içi yenilenmeyi hareketlendirir.

Çok su içmek vücudunuza nem sağlar.

Derin nefes almak da kandaki oksijen miktarını artırdığı için yanma işlemini hızlandırır ve zehirli maddelerin atılmasını kolaylaştırır.

Bacak güzelliği için en önemli maddelerden biri de doğru, düzenli ve dengeli beslenmektir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>