>

GÜZELLİK

Makyaj Hatalarına Çözümler

Yaptığınız hataların çözüm yollarını bilirseniz zamanla eliniz makyaj yapmaya alışacak ve siz de yüzünüzde harikalar yaratmaya başlayacaksınız.
 
   
 
 
     

GÖZ ÇEVRESİNE EYELİNER

Bu 80’lerden kalma bir görüntüdür. Göz çevresine zıt renklerle çerçeve çekmek sınırlarınızı belirginleştirerek gözlerinizin daha küçük görünmesinden başka işe yaramaz.

Eyeliner’a bayılıyorsanız, üst kirpiklerin üzerine çizgi çekerek kirpiklerin altını biraz renklendirin. Gözleriniz oldukça küçükse alt kenara kremrengi bir eyeliner’la çizgi çekin. Açık renkler gözün daha büyük görünmesini sağlar.

DAĞILAN FARLAR

Farınızı güzelce gözünüze sürerek dışarı çıkıyorsunuz ama aradan bir saat geçmeden farınız göz kapaklarınızın katları arasında toplanıyor. Nerede yanlış yaptınız? Bunun cevabı gerçekten çok basit. Göz bölgesinin narin derisi cildiniz için iyi ama farlarınız için kötü olan doğal yağlarla korunmaktadır. Özellikle krem bazlı farların akmasının nedeni budur.

Gözün üst bölümünü tamamen fondötenle kaplayın. Toz pudrayla makyaj için gerekli tabanı hazırladıktan sonra göz kapağına farınızı sürün, kaşların yakınındaki kemikli bölgeye krem farlarla sınır çekin.

FONDÖTEN FALSOLARI

Fondötenle ilgili sorunlar yanlış rengi seçmekten doğru uygulamayı bilmemeye kadar uzanır. Çene çizgisindeki dalgalar bu kusurları açığa vurur.

Aynanın karşısına geçerek doğal bir ışıkta kendinize bakın, hangi rengin cildinizin içinde adeta eriyerek yok olduğuna bakın. Sizin renginiz odur. Koyu tenliyseniz birkaç ayrı tonda fondöteni karıştırmanız gerekebilir. Son kararınızı vermeden önce bir saat bekleyin, rengin cildinizdeki doğal yağlardan ötürü nasıl bir etki yarattığına bakın.

Fondöten yüzünüzde kalın, boğucu bir maske gibi durmamalı, çehrenizi güzelleştirmelidir. Pütürlük ya da çizgi kalmamasına dikkat edin. Çene çizgisinde durmayın, boynunuza kadar inin.

Küçük hareketlerle başlayın, yavaş yavaş ilerleyin. Uygun bir allık fırçası kullanın. Parmaklarınız hünerliyse krem allıklardan da yararlanabilirsiniz. Ayna karşısına geçerek gülümseyin. Yanaklarınızda şişkinliğin oluştuğu yer allığı uygulamaya başlamanız gereken yerdir.

Renkleri dairesel hareketlerle yanaklarınıza dağıtın, yukarıya, çene kemiğinin dışına doğru sürün. Renkleri karıştırmak hayati önem taşır. Fazla kaçtıysa pudralı bir tutam pamuk alarak fazlalıkları nazikçe silin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>