>

GÜZELLİK

Onu Sevin!...

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın, elinizde olanların kıymetini bilin...
 
   
 
 
     

Görünüşünüzü beğenmiyor olabilirsiniz ama estetik olacak kadar cesaretli değilseniz ve vücudunuzla yaşamaya mahkûmsanız yapacağınız tek şey var o da vücudunuzu sevmenin yollarını bulmak.

ELİNİZDE OLANLARIN KIYMETİNİ BİLİN


Herkesin başkaları tarafından beğenilen bir yönü vardır. Güzel bir gülüş, iyi bir kalp, zeka, güzel bakan gözler vs… Bu liste uzayıp gider. Sizin güzellikleriniz neler? Bunları bir yere yazın ve kendinizi kötü hissettiğinizde okuyup, hatırlayın.

VÜCUDUNUZ HAKKINDA NEGATİF KONUŞMAYIN

"Çok şişmanım… Büyük bir burnum var… Yeterince güzel değilim…" Bu negatif konuşma tarzınızı bir kenara bırakın ve "Şuraya bak bu kot kalçalarımı ne kadar büyük gösterdi" yerine "Bu kot benim bedenime uygun değil başka bir tane denemeliyim" deyin.

KENDİNİZİ BAŞKALARIYLA KIYASLAMAYIN


"Keşke bu manken kadar ince olabilseydim, keşke bu kadar güzel olabilseydim" bu "keşke"ler uzayıp gider. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamak size sadece üzüntü verir. Bu durumda sahip olduğunuz özellikleri yazdığınız kâğıdı tekrar tekrar okuyun.

RAHATLAYIN

Bir daha ayna karşısına geçip kıyafet denediğinizde derin bir soluk alın, kaslarınızı gevşetin. Rahatlayın ve aynadaki görüntünüze rahatlamış olarak bakın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>