>

GÜZELLİK

Porselen Makyajın Sırları

Porselen makyaj sandığınız kadar zor değil. Dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var o kadar.
 
   
 
 
     

Öncelikle fondöten ve pudranızın cildinizle olan renk uyumuna dikkat edin. Bu ürünler uygulandığında ciltte doğal bir görüntü oluşmazsa porselen makyaj amacından sapmış olur. Cildinizi şeffaf pudrayla makyaja hazırladıktan sonra cilt kusurlarınızı kapatıcınızla örtün. Sonrasında makyajınızın amacına göre ışık vermek istediğiniz bölgeleri belirleyin.

Gece makyajında ışık elmacık kemiklerinin üstünde toplanırken gelin makyajında gelinliğin ve saçın modeline göre farklılık gösterir. Saçınızın vereceğı gölgelerle makyajınızın ışığı gölgelenebilir ya da gelinliğiniz çok sadeyken yüzünüz abartılı bir hal alabilir.

Bu yüzden önerimiz saç provanıza duvakla birlikte gitmeniz ve o anı fotograflayarak makyözünüze bu fotoğrafınızı vermeniz. Böylelikle gölgelerin nereden geldiği bilinerek makyaj tamamlanır. Düğününüz gündüz ve açık havadaysa makyajınızın mutlaka gün ışığıyla birebir bir mekanda uygulanması gerekir. Spotların fazla oldugu aydınlık mekanlar için yapılacak makyajlarında birebir ışık altında yapılması önemli bir ayrıntıdır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>