>

GÜZELLİK

Saç bakımında serumlar etkili oluyor

Sağlıklı ve ışıltılı saçlara kavuşmak isteyenler son zamanlarda serumları tercih ediyor.
 
   
 
 
     
Saç serumları, kırılan uçları düzleştirmede son derece işe yarar. Parmaklarınızın arasına bir damla alarak, yıpranmış saç uçlarına uygulayın. Hacimsiz saçlar çoğu zaman fazla ürünün, özellikle de saç kremlerinin kullanılması sonucu ortaya çıkar. Daha hafif bir ürüne geçin veya birkaç gün boyunca hiç kullanmayın. Saçlara hacim ve hareket kazandırmak amacıyla, saç diplerine (geri kalan yerlere değil) köpük sıkın. Saç kurutma makinesiyle şöyle bir kurutun.

Saç derisinde biriken "sebum" adlı yağ hücrelerinin fazlalığı, düzensiz şampuanlama, terleme veya hormonal dengesizlikten kaynaklanıyor olabilir. Saç derisindeki bezlerden gelen salgılar saç tellerinin üzerini kaplar, toz ve kirler saçta toplanır. Böylece saçınız yağlı, cansız ve donuk görünüme bürünür. Çaresiz, saçınızı her gün arındırıcı bir şampuanla yıkayın. Krem içermeyen şampuanlardan kullanın.

Saç türleri arasında en yaygın olanı budur. Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 60'ı değişen oranlarda dalgalı saça sahiptir. Dalgalı saç genellikle kuru olur, bu sebeple nemlendirici içeren şampuan ve kremlere gerek vardır. Islak saça uygulanan serumlar saç tellerini yumuşatır. Serum ve köpükler saçtaki kıvrımları vurgular. Saçın ıslakken düz taranması, jöle sürülmesi ve kendi kendine kurumaya bırakılması da izlenebilecek başka bir yöntemdir.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>