>

GÜZELLİK

Sarışınların Etkili Makyajı

Sarışın makyajının püf noktaları…
 
   
 
 
     

Güzellik uzmanları, sarışın bayanların karakteristik özelliklerini ve uzak durmaları gereken renkleri anlatıp hem sarışın hem de güzel olmak için dikkat edilmesi gereken ipuçlarını sıralıyor.

İLK ADIM GÖZLER

Doğru renkler özelliklerini gözler önüne serecek, zira tenin kaldırmayacağı renk yok denecek kadar az. Fakat makyajı yapıp hiç makyaj yapmamış gibi solgun görünmek de var. Bu yüzden orta tonlarda renkleri tercih etmelisiniz; örneğin, kahveler ve altın tonları tam size göre.

Kahve veya bronz tonlarda bir eye liner gözlerinizi vurgulamanızı tek bir hamleyle sağlayacak. Platin rengi saçlarda gri kahve tonlarında renkler son derece etkileyici. Daha derin renklerin teninde iyi bir etki yaratmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Fakat bu tür renkleri gözlerin dış köşelerine uygulamanda fayda var. Rimeli sakın unutmayın. Koyu renklerle buğulu gözler yaratmak, ekstrem renkler uygulamak veya retro bir tarz denemek sizin elinizde.

DUDAKLAR...

Ne renk kullanırsanız kullanın, sarışın olman dikkatleri üzerinize çekmek demek. Bu yüzden doğal güzelliğinizi vurgulayarak ve bakışlarınızın derinliğini değiştirmeden yapacağınız makyaj, sizi herkesten farklı kılacaktır.

Bir şarışının kullanabileceği en uygun ruj rengi, alt dudağın iç kısmında kalan bölgeyle eşit olmalıdır.

ELMACIK KEMİKLERİ

Eğer allığınızı sürdüğünüzde bu renk size biraz abartılı geldiyse transparan bir pudrayla rengi hafifletebilirsiniz. Bu allığının daha doğal ve teninizle bütün olmasını sağlayacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>