>

GÜZELLİK

Şekerli Ağda

Şekerli ağda ağdaya benzeyen bir uygulamadır ancak içindeki karışımlar farklıdır.
 
   
 
 
     

Şekerli ağda ismi ağdanın yerine şeker ve baldan oluşan bir karışımdan gelmektedir. Bu kıla yapışır ama cilde yapışmaz. Sonunda, şekerli ağdada kıl kökten çekilir ve acı seviyesi ağda ile aynıdır.

Çoğu insan şekerli ağdanın en iyi dudağın üstünde ve bikini bölgesinde ki kıllarda etkili olduğunu düşünür. Nispeten etrafı kirleten bir uygulamadır bundan dolayı banyoda veya temizliğin problem olmayacağı yerlerde yapılmalıdır. Hangi bölgeye yapılırsa yapılsın sonucu iki ile altı hafta arasında sürer. Aslında ince kıllar alındıktan sonra iki hafta civarında gözükmeye başlar. Daha kalın ve koyu kıllar uygulamadan dört hafta yada daha sonra çıkmaya başlar.

Evde yapılan şekerli ağda da oldukça iyi bir yöntemdir. Kolaylıkla şekerli ağdayı evde yapabilirsiniz. Bir bardak toz şeker, yarım limon suyu, çeyrek bardak dolusu bala ihtiyacınız var. Şeker, limon suyu ve balı mikrodalga fırına dayanıklı bir kasede karıştırın. 2-3 dakika karışım kaynayana ve pürüzsüz hale gelene kadar mikrodalga fırında kalsın. Fırını kapatın ve karışımın güvenli bir şekilde tutulabilecek sıcaklığa gelene kadar soğumaya bırakın. Bu 5 dakika veya daha fazla sürecektir. Asıl şekerli ağda formülünün yanında, birkaç tahta dil çubuk karışımı cilde uygulamak için, cildi hazırlamak için biraz mısır nişastası ve birkaç parça beyaz pamuklu bez.

Uygulama yapılacak bölgenin kuru ve temiz olduğuna emin olun. Sabun ve vücut losyonundan uygulanacak bölgede kalmamalıdır. Mısır nişastası tozunu ağda yapılacak bölgeye uygulayın. Bu derideki fazla yağı alacaktır. Ahşap dil çubuğu yada kullanışlı başka bir uygulayıcı ile karışımı ince bir katman şeklinde kıl alınacak bölgeye yayın. Şimdi pamuklu kumaş ile kapla ve kumaşı eliniz ile kılın uzadığı yönün tersine doğru birkaç kez ovalayın. Kumaş parçasının uç kısmını tutun ve kılın uzadığı yönün tersine doğru kumaşı çekin. Uygulama yapılan bölgeyi yapışkan kalıntıları temizlemek için sıcak su ile yıkayın ve isterseniz kokusuz cilt kremi veya losyon sürün.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>