>

GÜZELLİK

Selülitten kurtulmak için 10 yöntem

Kabul edelim ki, çoğumuz tembeliz! Selülit problemi yaşamamıza rağmen kalıcı sonuçlar elde etmek yerine, bizi idare edebilecek acil çözümlere başvuruyoruz hemen...
 
   
 
 
     
Giysiler, incelmeye, güneş kendini hissettirmeye başladığı andan itibaren ne yazık ki birçok kadın benzer bir telaşa kapılır. Her bahar mevsimi en değişmez senaryolardan biridir bu...

Kabul edelim ki, çoğumuz tembeliz! Selülit problemi yaşamamıza rağmen kalıcı sonuçlar elde etmek yerine, bir haftalık tatil köyü podyumunda bizi idare edebilecek acil çözümlere başvuruyoruz hemen...

Artık; 'Selülit nedir?, Nasıl oluşur?' tarzı soruların cevaplarını çok iyi bilmemize rağmen, gösterdiğimiz tembellik artan olumsuzluklarla bize geri dönüyor.

İşte bu nedenle, bir kez daha inisiyatifi ele alarak sizler için klasikleşen tedavilerin yanı sıra selülitle mücadeledeki en yeni teknikleri sizler için araştırdık.

Kabul etmek gerekir ki, hiçbir yöntem tek başına asla yeterli olamayacaktır. Bu nedenle artık mucize aramaktan vazgeçmelisiniz!

Size en uygun yöntemi keşfettikten sonra, beslenme düzeninizi bir kez daha gözden geçirin ve acilen en sağlıklı diyetlerden birine başlayın.

Evet, selülit savaşlarına hazır mısınız? En güçlü silahınız, kozmatik ürünlerinizi almadan ya da, bünyenizi güçlendirmeden mi düşman karşısına çıkacaksınız?

Kararlı olanlar için 10 yöntem:

LPG

Selülit tedavisinde en etkili yöntemlerden biri LPG... Deri altındaki düzensizlikleri tedavi eden ve kan dolaşımını hızlandıran bu yöntem, hemen belirtelim ki yağ fazlalığı olan bölgelerde çok da etkili değil. Zaten uzmanlar da LPG’nin zayıflamada ve incelmede tek başına etkili olmadığının altını ısrarla çiziyorlar.

Özellikle liposuction sonrası vücutta meydana gelebilecek sarkma ve gevşemelerin sıkılaştırılması için cerrahlar tarafından önerilen yöntem, bilhassa dolaşım bozukluğu yaşayan kişilerde daha etkili.

Vücuttaki portakal kabuğu görünümünü 15 seanslık programlarla yon eden bu cihaz, lenf akımının ve kan dolaşımının düzenlenmesi esasına dayanıyor. Doku arasında biriken sıvınının idrar yoluyla dışarıya atılması sağlanarak, oluşan ödemler çözülüyor. LPG uygulanırken tüm vücudu saran özel bir çorap giyiliyor.

Bu çorabın kaygan yapısı sayesinde, tüm vücuda homojen bir uygulama yapılıyor. Seanslar genellikle 45-60 dakika sürüyor ve haftada üç seans uygulanıyor. Tedavi sırasında bol su içilmesi ve diyet uygulanması da tabsiye ediliyor.

Uygulandığı merkezler: M-Onep, Dermamed, Glori Day Spa, Aqua...

Slim-up

Kızılötesi ışınlarla bölgesel incelme, sıkılaşma, vücudu toparlamave slülit tedavisi için geliştirilen bir yöntem; Slim-up adlı elektrikli, adale canlandırıcı cihazla uygulanıyor. Uygulama; elektrotlardan gelen uyarıların cilt altındaki dokuları harekete geçirmesi esasına dayanıyor.

Bu uygulama dokuları sıkıştırarak, ilerleyen selülitlerin hızla azalmasını sağlıyor. Selülitli bölgeler dışında karın, kalça, ve bacaklardaki, lokalize yağları azaltarak kasları sıkılaştıran Slim-up, metabolizmayı hızlandırarak kilo kaybına da yardımcı oluyor.

Uygulandığı merkez: M- Onep...

Radyo frekanslı incelme teknolojisi

İncelme, sıkılaşma ve selülit tedavisinde üç farklı sistemi bir arada sunan Radyo Frekanslı İncelme Teknolojisi; vücuttaki yağ hücrelerinin hacmini vakum, radyo frekans ve kızılötesi ışınlar yardımı ile azaltarak, portakal kabuğu görünümünü ortadan kaldırıyor ve incelmeyi sağlıyor.

Sistemin başlığı lifli bağları, cildi ve yağ tabakasını mekanik olarak yöneterek, deri altındaki yağa etkili bir ısıtma sağlıyor.

Uygulanan bölgenin metabolizmasını artırarak parçalanan hücrelerin vücuttan lenfatik sistemle atılmasını sağlayan yöntem sonucunda sıkı, düzgün bir görünüm ve vücutta genel bir incelme elde ediliyor.

Uygulandığı merkez: M- Onep...

Mezoterapi

Selülit tedavisinin yanı sıra saç dökülmesi ve cilt yaşlanması sorunlarında da tercih edilen Mezoterapi, problemli bölgelerde doğrudan deri içine ya da deri altına mikroenjeksiyon yöntemi uygulanmasıyla gerçekleştiriliyor.

Bacak, popo, karın ve kollara enjeksiyon ile dolaşım düzenleyici düşük dozlarda bitkisel kökenli ilaç karışımları veriliyor.

Diğer tedavi yöntemlerine göre seans süresi oldukça kısa. Sadece 15 dakikada seans tamamlanmış oluyor.

Uygulama sonrası güneşe çıkmak sakıncalı olacağı için özellikle haziran ayından önce uygulanması tavsiye ediliyor. Selülit dışında kilo vermek de istiyorsanız sıkı bir diyet uygulamanız gerekiyor.

Uygulandığı merkezler:
Dermamed, Aqua, Transmed...

İğnesiz mezoterapi- elektroporosyon

İğne korkusu nedeniyle mezoterapi uygulatmaktan çekinenler için ideal bir yöntem olan Elektroparosyon; iyonize edilen ilaçların, elektriksel olarak yüklenerek elektroparosyon teknolojisi ile dokulara yedirilmesi yoluyla gerçekleştiriliyor.

Bundan önceki yöntemlerde genellikle ilaçlar selülitli bölgelere iğnelerle yediriliyordu. Elektroparasyon TMT sistemi uygulaması, ilacı ciltten yedirebilme imkanı sunuyor.

Diğer yöntemlere göre tedavi süresini kısaltan uygulama sadece selülit için değil, farklı başlıklarıyla cilt çatlakları, güneş sonrası lekeler ve anti-aging amaçlı tedavilerde de kullanılıyor.

Uygulandığı merkez: Dermamed...

Lipoliz

Enjeksiyonla yağ eriten bir başka yöntem Lipoliz... Vücudun yağlı bölgelerine soya yağından elde edilen bir asidin enjekte edildiği bu yöntem, vücuttaki fazla yağ hücrelerini parçalayarak atıyor.

Zayıflama amaçlı kullanılmayan yöntem, yerleşik bölgesel yağ birikimleri için öneriliyor. Yağ hücrelerini tamamen yok etmeyen, homojen bir şekilde yağ hücrelerinin sayısını azaltan yöntemi uygulattıktan sonra kilo almazsanız sonuçları uzun süre kalıcılığını koruyor.

Ugyulama sonrası parçalanan yağların vücuttan daha kolay atılmasını sağlamak için LPG yaptırabilirsiniz.

Uygulandığı merkezler:
Dermamed, M-Onep, Aesthetix

High care sistemleri vacu styler

High Care Medikal tarafından geliştirilen Vacu Styler’ın işleyişinin temeli, uzay araştırmalarına dayanıyor.

Uzay bilimcileri, doktorlar ve kozmetologlar ile işbirliği içerisinde yıllarca süren araştırmalar sonucunda geliştirilen cihaz, vücudu toksinlerden arındırarak, yağ çözerek ve sıkılaşma sağlayarak selülite çözüm sağlıyor.

Negatif ve pozitif atmosfer basınçları ve çekim gücü ile işleyen yöntem, alçak basınç sırasında bacaklara kan ve oksijen pompalıyor.

Yüksek basınç sırasında ise kirli kan ve toksinler damarlar ve lenf kanalları aracıyla dışarı atılıyor. Masa başında çalışıyor ve egzersize fırsat bulamıyorsanız. Vacu Styler sizin için ideal.

Slide styler

Lenf drenajını en modern teknoloji ile otomatik olarak gerçekleştiren Slide Styler, bir kumanda aletinden ve onun bir parçası olan işlem manşetlerinden oluşuyor.

Bandajlar ayakların, bacakların, kalçaların, göbeğin veya yağ fazlası varsa kolların efrafına sarılıyor.

Basınçlı hava üreten Slide Styler, manşetler yoluyla bu havayı ayak uçlarından başlayarak baldırlara, popoya ve kalçalara ulaştırıyor. 30 dakika süren bir seans sonrasında vücuttaki şişlikler azalıyor ve hafiflik hissi oluşuyor. Yerleşik selülitler için önerilen tedavi süresi 15 ila 20 seans arasında...

Slide Styler’ın karın manşetiyle kadın bölgesinde oluşan yağlardan da hızla kurtulmanız mümkün... 20 dakika süren bu masajı haftada birkaç kez uygulatabiliyorsunuz.

Ozon terapi

Ozon banyosu olarak da adlandırılan bu yöntemde amaç artıklarla dolu olan selülit hücrelerini oksijenle temizlemek...

Yumurta şeklindeki bir kabın içinde gerçekleşen terapide ozon buharı derinin altına inerek bölgenin oksijenle dolmasını sağlıyor.

Kan dolaşımı hızlanıyor ve selülitli bölgeler harekete geçiyor. İdrar yoluyla toksinlerin atılımı sağlanıyor. Ozon terapisi genellikle mezoterapi ile birlikte tavsiye ediliyor.

Basınç terapisi

Hava basıncı ile çalışan bir odada uygulanan bu yöntemde bacaklar sarılıyor. Odadaki hava basıncı yavaş yavaş azaltılıyor. Bu sayede lenf ve kan dolaşımı harekete geçiyor.

Ultrason tedavisi

Bu yöntem ses dalgaları vibrasyon etkisi ile selüliti parçalama ve idrar yoluyla atılma esasına dayanıyor. Ultrasyon plakalarına jel sürülüyor. Selülitli bölgelere bu plakalar yerleştiriliyor. Ses dalgası derin ve yüzeysel yağları parçalayarak, o bölgenin incelmesi sağlanıyor. Uygulama 20 dakika siriyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>