>

GÜZELLİK

St.Barth mucizesi

Ligne St. Barth’ın hikayesi ‘roucou’ meyvesiyle başlıyor. ‘Roucou’ meyvesi küçük, hafif dikenli ve içi tohumlarla dolu şifalı bir bitki.
 
   
 
 
     
Roucou’nun şifalarını keşfeden Arawake Kızılderilileri, bu bitkiden macun yapmışlar. Yapılan macun cildi iyileştirmek, özellikle güneş ışınlarından ve sivrisinek sokmalarından korunmak için kullanılmış.

17. yüzyılda St. Barthelemy adasına yerleşen ilk Fransızlardan olan Brin ailesi bu şifalı bitkiyi merak etmiş ve ada halkından bitkinin sırlarını öğrenmiş. Ligne St. Barth’ın kurucuları Birgit ve Herve Brin, Karayipli Kızılderili’lerden öğrendikleri formüllerle bugün kendi dev markalarını yarattılar. Özellikle Herve’nin annesi, çok nadir bulunan bu özel bitkinin nerelerde yetiştiğini ve nasıl hazırlandığını öğrendi. Bugün dünya çapında önemli bir marka haline gelen Ligne St. Barth’ın hikayesi böyle başladı.

1983 yılında küçük bir laboratuvarda faaliyete geçen Brin ailesi, Ligne St. Barth ürünlerinde hiçbir kimyevi madde kullanmadan, tamamen doğal yollarla üretim yapıyor.

Ligne St. Barth ürünleri, Karayip’lerin tropikal havasını Nua’ya taşıyor. Bu havayı tanımak ve solumak isteyenler Richmond / Nua Wellness - Spa’da buluşuyor.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>