>

GÜZELLİK

Stres Güzelliğinize Gölge Düşürür

Sivilcelerinizden ve göz altı torbalarınızdan kurtulmak istiyorsanız, önce stresinizi yenmeniz gerekiyor.
 
   
 
 
     

VÜCUT

Cildinizin tahriş olma sebebini anlayamıyorsunuz.


Vücudunuzda günlerdir bir kaşıntı veya kızarıklık fark ediyorsanız, hafif bir egzama geçiriyor olabilirsiniz. Bu durum, stresin etkileri ile vücudunuzun bir noktasında patlak verebilir.

Çözüm:

Cildinizi temizlerken doğal ve kokusuz ürünler tercih edin. Kaşıntıyı alması için su bazlı ve kortizon içeren bir krem uygulayın. Yanma etkisini gidermek için ise, yulaf unu içerikli banyo ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

YÜZ

Sivilceleriniz bir türlü geçmek bilmiyor.


Stres sonucu ortaya çıkan yüksek kortizol seviyesi cildinizin koruyucu kalkanını zayıflatır. Sonuçta, bakteriler gözeneklerinizden içeri kolayca girer ve onları tıkar. Ayrıca, sürekli stres altındaysanız bağışıklık sisteminiz de risk altındadır. Bu da vücudunuzun aknelerden kurtulmasını zora sokar.

Çözüm:

Vücudunuzun stres altında olmadığını varsayın ve normalde onun kendiliğinden yapması gereken görevi siz tamamlayın. Öncelikle, hafif bir peeling uygulayarak ölü hücrelerinizden arının. Ardından salisilik asit içeren sivilce önleyici bakımı günde iki defa kullanarak inatçı aknelerinizden kurtulun. Ayrıca bu sivilceleri akne giderici bir fondöten ile de kapatabilirsiniz.

Saç

Saç uçlarınız sık sık kırılıyor.


Stres, saç köklerinde yanmaya sebep olur. Bu nedenle saç kökleri gerekli miktarda beslenemez. Bu da saçlarınızın kuruması ve uçlarının kırılmasıyla sonuçlanır.

Çözüm:

Saçınızı gevşek bir topuz haline getirebilir veya tutamlarınızı kıvırmamak için geriye doğru tokalarla sabitleyebilirsiniz. Yıpranmış kısımlar içinse yumuşatıcı serum kullanabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>