>

GÜZELLİK

Yılbaşı Makyajınız ile Tüm Gözler Üzerinizde Olsun

Yeni yıl hiç kuşkusuz yeni umutlar, yeni kararlar ve yeni bir imaj demek.
 
   
 
 
     

Yeni yıla nasıl girilirse bütün bir senenin de öyle geçeceğine dair bir inanış mevcut. Sizde onlardan biriyseniz, o geceye hazırlanırken hem zarif, hem de güzel bir görüntü yaratmak için makyajınızı özenle yapmanız şart. 2019’un ilk gecesi, doğru teknik ve cilt tipinize uygun ürünlerle yaptığınız makyaj, sizi gecenin ve bütün bir senenin yıldızı yapabilir.

Yeni yıl demek yeni umutlar, hayaller ve yeni kararlar demek. Yılbaşı yaklaştıkça hemen herkesi o gece “ne giyeceğim” telaşı sarıyor. Ancak yılbaşı gecesi kıyafetleriniz kadar makyajınız da oldukça önemli. Cilt tipinize uygun doğru makyaj ürünleri ile yeni yıla kusursuz ve asil bir görünümle girebilirsiniz.

Cilt tipinize uygun fondöten makyajınızın en önemli dokunuşu

Yılbaşı makyajınızı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri cilt tipinize uygun fondöten seçimidir. Oldukça hafif, cilt tonunuzu eşitleyecek ve uzun süren bu gecede sizi yarı yolda bırakmayacak kalitede ürünler seçmelisiniz. Yüzünüzde ağırlık hissi yaratmadan, kapatıcı özelliği güçlü fondötenleri tercih edebilirsiniz. Fondötenin tonunun yanı sıra uygulanış biçimi de çok önemli. Eşit dağılmayan fondöten kötü görünümüyle tadınızı kaçırabilir.

Çarpıcı yeni yıl makyajının püf noktası ten renginize uygun bir ruj

Beyaz tenliyseniz çok şanslısınız çünkü dilediğiniz ruju tercih edebilirsiniz. Eğer esmer tenliyseniz ruj konusunda biraz daha seçici olmanızda fayda var. Pembe tonlu rujları tercih edebilirsiniz. Bu özel gecede size kırmızı veya bordo renkli bir rujun eşlik etmesi de doğru bir tercih olacaktır.

Doğal ve sağlıklı görünen yanaklar


Rujumuzun çarpıcı olduğu makyajda, daha hafif şeftali tonlarında allıklar tercih edilmelidir.

Işıltılı farlar 2019’un olmazsa olmazı

Önümüzdeki yıl mat tonlar yerini parlak ve canlı tonlara bırakıyor. Işıl ışıl parlayan gözlerle çarpıcı bir makyaj elde edebilirsiniz. Hangi farı kullanacağınıza öncelikle göz renginizi, ardından giyeceğiniz kıyafeti esas alarak belirlemelisiniz. Gözlerinizin rengi size hangi renk tonlarını sürebileceğinizi söylüyor aslında. Kahverengi gözlere sahipseniz eğer; bakır, bronz, haki, tüm toprak tonları, mavinin her tonu ve koyu laciverti öneririz. Mavi gözlere sahipseniz tercih etmeniz gereken renkler; toprak tonlarına yakın turuncular, ten renkleri, açık ve koyu kahverengi ve çikolata. Göz makyajınızı abartılı yapmayı tercih ederseniz, rujunuzu daha hafif sürmenizde fayda var. Bir diğer püf noktası ise, göz makyajınızın rujunuzla uyumlu olması ve ruju geri planda bırakmadan göz makyajı yapılması.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>