>

KÖŞE YAZILARI | FERHAN PETEK

Modern Leyla’lar Pratik Mecnun’lar

Eğer bir yerde ya da birinin yanında “bir şeyleri kaçırıyormuşum gibi geliyor” diyorsanız... (Ferhan Petek)
 
   
 
 
     

Eğer bir yerde ya da birinin yanında “bir şeyleri kaçırıyormuşum gibi geliyor” diyorsanız o yerde de o kişinin yanında da durmayın. Boşa zaman kaybı konusunda insanoğlunun istikrarını biliyoruz ve maalesef bundan kurtulamıyoruz ama bir şeylere de bir yerlerde başlamak lazım artık.

Şu anda yanında olduklarımız olmak istediklerimiz mi? Hata burada bir yerlerde mi başlıyor? Bireysel hatalarımız bizi toplumun içine etmeye mi itiyor? Kendinizi inandırdığınız kadar değil mi hayatınız sanki? Bugüne kadar ertelediğiniz her şey sonradan ayağınıza takılmıyor mu yani? Ertelemek çare değil sorunun ta kendidir hala fark edemediniz mi?
Şu anda yaşamak hayata doymak ve geleceği düşünmek emekliliği planlamak arasında kalmış kişiye sistem kurbanı denir. Peki ya biz sistemi kurban etsek kendimize ne olur? Daha doğrusu bunu nasıl yaparız?

Aşk yaşamayı bile Yeşilçam’ın mazisinde bırakmış bir topluluk oradaki kozalaklardan medet umsa eline ne geçecek ki? Leyla’mı kalmış Mecnun’mu? Leyla’lar modernleşmiş zannederek süse püse tekstile kozmetiğe aynalara hapsetmiş kendini. Mecnunlar ise artık çöllere düşmekten daha pratik yollar bulmuş lüks arabaları çekmiş kızın kapısına almış alacağını sonra dönmüş bakmış yoluna.

Eskiler çok eskiler. Kavuşamadıkları için mi âşıktı onlar ya da biz çok mu kolay buluyoruz da bunaması daha çabuk oluyor.

Aşk meşk zamanı değil demek ise kurtarmıyor bizi içimizdeki sevgisizliklerden.

Evrensel, uluslar arası ilişkilerin temelinde tamamında belki de kadın erkek ilişkileri yatıyor olmasın.

Siz bir düşünün bu konuyu derim. Vazgeçmek kolay değiştirmek zordur. Ama bakış açınızı değiştirdiğinizde vazgeçeceklerinizin aslında tercih ettiklerinize karşılık pek de bir önemi kalmayacağını daha rahat göreceksiniz.

Sizi sadece FARKINDALIK kurtaracak..

Vazgeçmeyelim bu dünyadan
Tek sevgi paklar bizi.
Değer bu yangın yeri değer
Aşka kucak açmaya değer.
Vazgeçmem bu dünyadan vazgeçmedim de ama
Seni bulma umudu var ya o koyuyor insana..

Neyse kapatıyorum ben daha fazla yazmadan, başım çatlıyor zaten bir şeylerden vazgeçip bir şeyleri tercih edeceğim daha…

Ferhan PETEK
Köşem Sultan ®

http://www.facebook.com/pages/Ferhan-Petek/40815501931
https://twitter.com/#!/Fername


FERHAN PETEK
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>