>

KÖŞE YAZILARI | ÖYKÜ

Tatilden Küçük Enstantaneler...

Göbeği ikinci bir kat yapmış, diğer katın üstüne balkon vaziyetinde salıvermiş bir adam girdi... (Öykü)
 
   
 
 
     sıcak 38 derece…

Göbeği ikinci bir kat yapmış, diğer katın üstüne balkon vaziyetinde salıvermiş bir adam girdi kadrajımın içine .Tam da havuz kenarında şöyle bir gölgede serinleyeyim derken ben ,kapattı tüm görüntüleri kocaman cüssesiyle..Yürümekte ve taşımakta zorlandığı bedenini ıyuvarladı servıilerın bulunduğu bölgeye doğru.. Açık büfenin önüne doğru yollandı.Peşpeşe dolan tabaklardan üçüncü tabağının dolması esnasında alnından damlayan ter, tabağın içine tuz niyetine düştü.

Pıt !

Aldırmadı ....Masaya oturmadan yanından geçen garsonun kolundan tuttu

* Bana bir votka cola..*

SAATLER 11 i Gösterdiğinde..İnsanlar peşpeşe açık büfenin çevresini sarmaya başlamıştı .Yaklaşık bir saat öncesi yedikleri kahvaltının sindirilmemiş olması kimseyi bağlamıyordu.. Tatil yemek demekti., bu düşünce bazında. Tüketim de hat safhada

Bu sahneleri...izlemekten sıkıldığımı hissetiğimde önümde duran buz gibi limonlu sodanın pipetiyle oynamaya başladım..

Sonra havuza çevirdim başımı.Havuz demek yanlış *HAVUZLAR* daha doğrusu .

Çünkü her odanın çevresini,otelin dört bir yanını sarıyordu havuzlar .

Odadan dışarı adımını attığında ayağın havuzla buluşuyor,o şekilde yerleştirilimiş irili ufaklı havuzlar her yere. Rus turistler çoklukta .Ve aralarında öyle kızlar var ki ;onlara baktığında her Türk kızı- tanrım ! onlar kadınsa ben neyim ? diye bir durup kendine sormak zorunda kalıyor.. Bir insan bu kadar mı güzel olur ?

Boy ,pos ,endam, yüz ,bacaklar hepsi hepsi Victoria secret boyutunda...En ufacık bir fazlalık en küçücük bir selulit yok bu kızlarda .

Dolaşıyor masaların arasında iki tanesi. uzun sarı saçlarını sağa sola atarak animasyona çağırıyorlar insanları .

HAVUZ kenarında çakma bir aysun kayacı var. Kocasına aşık bir kadın Sürekli kocasının çevresinde dört dönüyor .Kimseyi .... dişi sineğı bile yaklaştırmamak çabasında .Neden kıymetli bu koca böyle? diye düşünmeden edemiyor insan.Çakma aysun o esnada havuza girmeye karar veriyor .Takma kirpiklerini kaldığım 4 gün süresince hiç çıkarmadı Böyle kalıcı takma kirpikler de var demek ki.

Ama en zoru da bence havuzda kirpiklerine su değmemesi için verdiği çaba .Kirpikler oldukça uzun ve sık.Dudakları da bariz slikon .Hanı böyle ördek gagası gibi . Hafiften dışarı çıkık duran cinsinden .Tuhaf duruyor. Neden buna gerek duyuyor bazı insanlar anlamak zor .HAVUZU anlatıyordum …Havuzun içi yer yer insanlarla dolu .Her yer dolu diyemem Çünkü her yerde havuz var .Dağılmıs insanlar sağa sola .Bir yerde hayvansı bir çift ordakilerın bir anda çill yavrusu gibi dağılmasını sağlıyor.

Yabancı mı buiçgüdüsel boyuttak çift ??? diye bakıyorum
Hayır Türk ! V e bu çift havuzun içinde olmaması gereken şekildeler

Yabancılar dahi rahatsız oldu GöRüNTüDEN ...O boyutta.

Hızla başımı çeviriyorum rahatsız etti bu kadar kaba hayvansı sahneler..

SONRA...bir başka çifte takılıyor gözüm .İki çocukları var. Birisi daha bebek .

ANNE bebekle uğraşıyor.. Babanın gözü bilgısayarında sürekli. Bir şeylere bakıyor .Kopuklar birbirlerinden. Bu durum için o kadar gençler ki o kadar erken ki bu kopuşlar için bu derecede birbirlerinden uzak oluşları fena..Birbirlerini unutmuşlar. Anne için çocuk. Baba için pc olmuş.

Saat 16 19

Az öncekı snack bar ın pide ,hamburger, kumpir ve bir sürü meze vs nın olduğu masalar boşalırken .Onların izi siliniverip
Yerini çay saati alıyor çabucak.Pasta çeşitleri, kurabiyeler, börekler yer değiştiriyor bi öncekilerle.Ve az öncesı hamburgerleri yutan kocaman göbeklı adam yine ilk sırada boy gözteriyor.. Elini ilk o uzatıyor kapaklı sahanlara ve tabağı hiç boş kalmıyor.O yemek yemeğe gelmiş buraya belli Verdiği paranın karsılığı olabildiğince yemek yemek onun için .Önünde bir kangurunun bebeğini taşıdığı yer gibi oluşmus göbeğinin ihtişamı ilk anda herkesin dikkatini çeker vaziyette. Tam o esnada gözum yer sile çocuğa takılıyor .Onca kalabalığın içinde o sessiz bir hayalet .Hatta görünmezcesine dolaşıyor insanların aralarında .ve onların yere düşürdüğü her şeyi usulca siliyor temizliyor .Hiçbirşey olmamışcasına .Tertemizleştiriyor.Arada gözü yiyeceklere takılıyor.

Çok kısa bir an bu !

Bir saniye kadar …Tabaklara takılıyor gözleri.Sonra hemen biri bir şey söyleyecekmişçesine kaçırıyor gözlerini tabaklardan yere .... Silmesi gereken yerlere çeviriyor gözlerini.Çocuklar her yerdeler .

Piranalar gibi dondurma tezgahının başında .Algida dondurmalarını külah külah alıp ıkı yalayıştan sonra sağa sola yapıştırmak onların misyonu.
Tipik tatil köyü manzaraları .. Aslında seviyor muyum tatil köylerini ? Hayır!

Belli bir kaliteyi yiyecek ve oda olarak sundukları için evet ama israf olayı cok fazla olduğu için de hayır..

Ama zorunluydum tatilim kısaydı .Herhangi bir yere gidip riske edecek lüksüm yoktu. İYİ bir tatil köyü benim sorunsuz bir kaç günümün garantisiydi öyle de oldu.

Darısı gidemeyenlerin başına.

BLOG ADRESİM;

http://beyazkedi-silbastanbaslamakgerekbazen.blogspot.com/


ÖYKÜ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>