>

KÖŞE YAZILARI | SERPİL ŞAHİN

Vermeyen Kadın Senaryo Dışı -2-

Vildan sinirlenmiş, ayağa kalkmış tam gidecekken kolundan tutan Cengiz engellemişti onu... (Serpil Şahin)
 
   
 
 
     

“Tanıyınca mı vereceksin?”

Vildan sinirlenmiş, ayağa kalkmış tam gidecekken kolundan tutan Cengiz engellemişti onu. “Gel lobide konuşalım, sadece 10 dakika. Sonrasına sen karar ver!”

Loş ışığın altında teni parlayan Vildan masum bir kız çocuğu edasındaydı. Gözleri irileşmiş, tıpkı Shrek’teki Çizmeli Kedi gibi bakar olmuştu.

“Bak Vildan!” diye başladı Cengiz’in sözleri. Ses tonunda kızgınlıktan ziyade sanki merhamet ve istek yatıyordu. “ Çocuk değiliz, kırda bayırda da yaşamıyoruz. Nereden baksan 30 küsür yıl da yaşamışlığımız var insanlar arasında. Beni online dünyada görüp ‘online sevgili’ olarak bırakabilirdin; ama olmadı karşındayım işte. Sen de burada olduğuna göre sen de beni istedin. Merak ettin, arzuladın... Bu nedenle buradasın. Sevişmek dediğin şey, benim senin elini tutmam kadar doğal bir süreç. Olması gereken birşey. İlk gece sevişilirse ilişkinin uzun ömürlü olmayacağını düşünenler, ilk gece sevişmediği halde kaç kırık dökük ilişki yaşamıştır acaba? İlk gece senle beraber olduğum zaman gözümdeki değerin düşecek mi sence? ‘Erkeği ne kadar düz duvara tırmandırırsan o kadar iyi kızım aferin yaşa!’ diye alkış tutan arkadaşların mı var yoksa? Peki şunu düşündün mü? Ben seni bir süre sonra hırs haline getirip, seni becerip terkedebilirim. O esnada seni kendime sırılsıklam aşık da edebilirim. Kadınların aşık olması daha kolaydır yıkılmaları da. Peki sana ucube, tek gecelik bir ilişki gibi baksam şu saatte, şurada bu kadar dil döker miyim? Amacım bir arkadaşa bakacaktım, gireyim çıkayım değil ki. Ben girip içinde kalmak istiyorum. Senle sevişirken sana aşık olmak, her hücreni öğrenmek, ezberlemek istiyorum. Sorun ilk gecede değil ki; sorun ilk geceden sonra büyüsü kaçar, seni terk eder diye düşünen ve düşündüren zihniyetlerde… Senden dış görünüş olarak, insanlık olarak, bir de kadın olarak memnun kalırsam neden terkedeyim?! Bak seni seviyorum demiyorum, seni sevmeyi istiyorum diyorum.”

Vildan, Cengiz’in bu kadar açık sözlü olmasına çok sinirleniyordu. Gizemi kalmıyordu. Ya herşeyi çabuk tüketirlerse bunu hiç mi anlamıyordu.

Vildan’ın aklını okuyan Cengiz; “Hiçbirşey eskisi gibi değil, olmayacak da. O eski aşkları özledim, adam 1 ay boyunca sadece elimi tutsun, mükünse sadece dudağımı öpsün diye hayal kuruyorsan yaşayacaklarını hayallerde yaşarsın. Kadın da özgür, erkek de özgür. Kimse kimsenin nazını, kaprisini çekip sorumluluk sahibi olmak istemiyor. Ama bana bak Vildan, senin online kaprislerine dahi dayandım ve yine dayanmak yine yenilmek yine savaşmak ve yine sevişmek istiyorum. Seni tüketmek için değil seni yaşamak için istiyorum. Benim söyleyeceklerim bu kadar. Şimdi benle gel demiyorum, uzunca bir zaman da demeyeceğim. Çünkü aşkı bacaklarının arasına sıkıştırmışsın sen.”

Yutkunan Vildan, hiçbirşey diyemiyordu. Sadece Cengiz’in gidişini izleyebilmişti.

Düşünekalmıştı bir süre. Hayattaki değişimle beraber ilişkilerin rengi de değişmişti aslında. “Aaaa evlenmeden olmaz!” lafı, yerini “Aaaa ilk geceden olmaz!”a bırakmıştı. Ama oluyordu. O şu an burada yalnız başına durup bunları düşünürken dünya üzerinde milyonlarca insan anıra anıra ‘aşk’ları için sevişiyordu. Vildan da lobide kendi ilişki anlayışına tecavüz ediyordu.

Evlenmeden önce asla olmaz şekerim diyen tonla arkadaşı evlenmeden hamile kalıyorlardı. Aslında ilk geceden vermek değildi konu. Konu; özel bulduğun kişi ile birleşmekti. Birkez değil, her seferinde yeniden birleşmekti.

“Ben herkes ile yapmıyordum ki birleşmelerimi. Neden ucuz bir kadın gibi algılanmaktan hep korkmuş elimden geleni yapmış ama sonunda yine ucube gibi algılanmıştım. Kim ne düşünürse düşünmeliydi! Neden benden daha çok başkalarını düşünür olmuştum.. Benden daha değerli birşey olmamalıydı hayatımda. Yarını düşünerek bugünü mü nasıl yaşayabilirdim ki? Cengiz ile aramızda doğan aşkın kaynağı ten çekimlerimiz diye bu aşka ‘tek gecelik’ gözü ile nasıl bakabilirdim ki? Hem neyin güvencesi vardı ki, 3 hecelik o kısacık şeyin güvencesi olsun.”

Tabularını yıkamayan kadın Vildan kendisine sıraladığı cümlelerinden sonra lobiden çıkmak üzere ayağa kalkmış ve yavaş adımlarla otel çıkışına doğru ilerliyordu.

Oynadığı ‘zor kadın’ rolü bu kısa film için uygun değildi. Sevişmenin aşka dahil olduğunu unutan Vildan bu kez senaryo dışı kalmıştı, hem de en arzuladığı adam tarafından...


SERPİL ŞAHİN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>