>

KÖŞE YAZILARI | SEVİNÇ ÇAKMAZ - KEDİ GÖZÜ

Hrant Dink…

Agos Gazetesi“nin bir hafta sonra ölüme kucak açacağını kim bilebilirdi ki?... (Kedi Gözü, 19.01.2011 Çarşamba)
 
   
 
 
     

12 Ocak 2007 tarihinde; Onno Tunç’un ölüm yıldönümünü anma gecesi için bana kucak açan “Agos Gazetesi“nin bir hafta sonra ölüme kucak açacağını kim bilebilirdi ki?...

Biliyordum bu konser için bana mutlak ve en iyi onlar yardım edebilirdi.

Agos gazetesini aramam, derneğe ulaşmam, izin almam ve tüm cemaate maille duyuru yapılması yarım saatte bitiyor. Sevgiyle, hoşgörüyle, anlayışla yapılan her şeyde olduğu gibi bunda da hızla halloluyor. Üstüne üstlük eline ulaşan mailden 2 yıldır görüşemediğim ve telefonlarını kaybettiğim sevgili arkadaşım Tamar Kaç beni tekrar buluyor.

Tarih : 19 Ocak 2007

Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde o gece organize edeceğimiz konser için çalışıyoruz. Bomba etkisi ile bir haber düşüyor salona “Hrant Dink Vuruldu”. Önce umutlarım çırpınıyor yüreğimde, koşuyorlar,içimden çığlık atan sadece benim duyduğum sesim yaralandı diye meleklerle dua etmeye başlıyorlar.

Durumu nasılmış derken korkuyorum hem de çok korkuyorum.

“Hemen ölmüş” diyorlar.

Umutlarım, meleklere sarılıp benimle ağlamaya başlıyor. Yüzünü gözümün önüne getirmeye çalışıyorum, Agos Gazetesini düşünüyorum, Mayda Saris’i düşünüyorum, eşini ve çocuklarını düşünüyorum ama hiçbir şey yapamıyorum.
Kalakalıyorum…Öylece …Mıhlanıyorum olduğum yere.

“Hrant Dink Öldü” çünkü …

OGÜN orada sinsi, hain, alçak bir kurşun ile yere yığılan Hrant Dink; düşünce adamı idi, Gazete Genel Yayın Yönetmeni idi, BABA idi, EŞ idi, İNSAN idi, KARDEŞ idi, AĞABEY idi…

Hafızalarımızda bahsederken, cennete olmasını dilerken, cümlelerimize yerine alacak tarih için birçoğumuz Ogün nasıl katlettiler diyeceğiz ve nasıl bir acı tesadüftür ki hain silahı ateşleyenin adını ağzımıza almak dahi istemezken Ogün kelimesini gayri ihtiyari kullanacağız.

BUGÜN … 19 Ocak 2011 …

Aradan geçen koca dört yılda ne oldu ? Ne değişti ? gözyaşları dindi mi ? Eşsiz,babasız,editörsüz,ağabeysiz kalanların acısı dindi mi ? Yüreklerine serin sular serpildi mi ? Sorular cevap buldumu ?

OLMADI …

Sevgili Hrant Dink;

Sen ilk değildin; dilerim son olursun ve tarihte yerini alırken bir de CESUR YÜREK diye de anılırsın….

19 Ocak 2011
Sevinç Çakmaz
sevinc@cosmoturk.com


SEVİNÇ ÇAKMAZ - KEDİ GÖZÜ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>