>

KÜLTÜR-SANAT

2004’ün en başarılı kadınları

Oriflame Güzellik Danışmanları’ndan oluşan, Türkiye’nin en büyük jürisi tarafından belirlenen 2004’ün en başarılı kadınları, törenle ödüllerini aldı.
 
   
 
 
     
Geleneksel Oriflame “En Başarılı Kadınlar Ödülleri” 8. kez sahiplerini buldu.
Oriflame Güzellik Danışmanları’ndan oluşan, Türkiye’nin en büyük jürisi tarafından belirlenen 2004’ün en başarılı kadınları, törenle ödüllerini aldı.

10 farklı kategoride değerlendirilen adaylar arasından;
müzikte Nazan Öncel, bilimde Prof. Dr. Sevil Atasoy, tiyatroda Deniz Türkali, sinemada İpek Tuzcuoğlu, TV programında Ebru Akel, sporda İpek Şenoğlu,
iş dünyasında Güler Sabancı, modada Özlem Süer, edebiyatta Latife Tekin ve eğitimde TEV, “Oriflame En Başarılı Kadın” ödülüne layık görüldü.


İstanbul Modern Sanat Müzesi’ni hayata geçiren Oya Eczacıbaşı ise
2004 yılı onur ödülünün sahibi oldu.

Oriflame Kozmetik tarafından 8 yıldır verilen “En Başarılı Kadın Ödülleri” Ceylan Intercontinental Otel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Sunuculuğunu Cem Özer’in üstlendiği törende; müzik, bilim, tiyatro, sinema, TV programı, spor, iş dünyası, moda, edebiyat ve eğitim olmak üzere 10 farklı kategoride ödül verildi. Kendi alanlarında yaptıkları başarılı çalışmalarla geçtiğimiz yıla damgasını vuran ve Oriflame Kadınları’nın beğenisini kazanan başarılı isimler, Oriflame “En Başarılı Kadın Ödülü’nü almaya hak kazandı. Oya Eczacıbaşı da sanat ve kültür hayatına katkılarından dolayı onur ödülüne layık görüldü.

Oriflame Kozmetik Türkiye Genel Müdürü Ayşe Geçalp, 8. kez verilen ödüllerin kendileri için önemini vurgulayan konuşmasında şunları söyledi: “13 yıldır Türkiye’de olan Oriflame, % 90’ı kadınlardan oluşan 120 bini aşkın Güzellik Danışmanına sunduğu fırsat ve eşsiz ürünleri sayesinde dokunduğu hayatları güzelleştiriyor. En Başarılı Kadınlar Ödül Töreni ise farklı alanlarda başarılara imza atmış, çok değerli isimleri bir araya getirmesinin yanı sıra Oriflame olarak sunduğumuz iş ve eğitim fırsatlarını kullanarak hayatına yön veren kadınların başarılarını da simgeliyor.” dedi.

------------

Dünyada ve Türkiye’de başarı öyküsü

Dünyada Oriflame Kozmetik
İsveç’in sadelik, doğallık ve şıklığını bir arada bulunduran kültüründen esinlenen Oriflame International; Jonas ve Robert af Jochnick Kardeşler ve Bengt Hellsten tarafından 1967 yılında İsveç’te kuruldu. Genel merkezi Brüksel’de olan Oriflame’in, üretim tesisleri, İsveç, Polonya ve Hindistan’da; araştırma ve geliştirme merkezi ise İrlanda Dublin’de bulunuyor.
38 yıldır doğal özlü kozmetik ürünlerinin pazarlamasında dünya çapında büyük başarılara imza atan Oriflame Kozmetik, tüm dünyada 1.5 milyondan fazla Bağımsız Güzellik Danışmanı ile faaliyet gösterdiği 67 ülkenin 30’unda pazar lideri konumunda bulunuyor.
Oriflame, dünyanın en hızlı büyüyen kozmetik şirketlerinden biri olmasına rağmen hiçbir zaman orijinal iş konseptinden uzaklaşmadı: “Arkadaştan arkadaşa satılan doğal İsveç Kozmetik Ürünleri.”
Doğal cilt bakımı, vücut, makyaj, saç, el ve ayak bakımı, güneş ürünleri ve parfümler, Oriflame ürün grupları arasında yer alıyor. Oriflame Kozmetik’te bayanlar için olduğu kadar, erkekler ve çocuklar için de ürün grupları bulunuyor. Erkekler için özellikle vücut bakım setleri ve parfümler ön plana çıkarken, çocuklar için parfüm ve aksesuarlar dikkat çekiyor.

Oriflame, müşterilerinin güzel görünmelerini sağlamak hedefine, doğal İsveç kozmetiklerini doğrudan satış yöntemiyle sunarak ulaşıyor. Tümünde doğal bitki özlerinin kullanıldığı kaliteli ürünler, ekonomik fiyatlarla tüketicilere ulaştırılıyor. 600 farklı ürün çeşidine sahip Oriflame Kozmetik, 2004 yılında 400’e yakın yeni ürünü tüketicilerine ulaştırdı.

Dünyanın dört bir yanına yayılmış olan Oriflame, yarattığı dinamik iş olanaklarıyla güzellik danışmanlarına; sunduğu kaliteli ürünlerle tüketicisine ve çalışanlarına, kısacası Oriflame Ailesi’ni oluşturan tüm insanlara, saygılı, çevreye ve yatırımcısına karşı sorumluluklarının bilincinde bir firma. Ayrıca tüm dünyada faaliyet gösteren Dünya Çocuk Örgütü'nün kurucuları arasında da (co-founder of World Childhood Foundation) yer alıyor.

Oriflame ürünlerinin ambalajları sade ve kullanımı kolay olup hayvanlar üzerinde test edilmiyor. Oriflame ürünleri, Cardiff Üniversitesi’nde (İngiltere) uluslararası üne sahip bir dermatoloji profesörünün denetiminde ve laboratuvar koşullarında gönüllü denekler üzerinde test ediliyor. Ürünler; çevreyle dost, doğaya dönüşebilen ve geri kazanılabilen ambalajlar kullanılarak üretiliyor.

Ürünlerin pazarlaması ve satışında da önemli bir etken olan kataloglarda her ay, yeni ürünler tanıtılıyor, özel indirimler duyuruluyor.

Türkiye’de Oriflame Kozmetik

13 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Oriflame, tüketicilerine sunduğu doğal ve ışıltılı güzelliğin yanı sıra Türk kadınlarına sunduğu iş imkanı, pazarlama, doğal kozmetik ve kişisel bakım konularında verdiği eğitim ve bilinçle çalışmalarına devam ediyor.

2003 yılında tüm ürünlerini gerek teknoloji, gerek ambalaj ve gerekse içerik olarak yenileyen Oriflame Kozmetik, 2004’te de pek çok yeni ürüne imza attı.

Genel merkezini 2002 sonunda Zincirlikuyu’ya taşıyan Oriflame Kozmetik, Türkiye’de kozmetik denince akla gelen ilk üç markadan biri. Türkiye’de ürün kalitesi ve çeşitliliğininin yanı sıra Oriflame, 120 bin güzellik danışmanı ile birlikte yaptığı çalışmalar ve eğitimleriyle dikkat çekiyor. Oriflame ürünlerine, güzellik danışmanları aracılığıyla kolayca ulaşılıyor.

Oriflame Kozmetik başarısını; insana ve emeğe değer vermesine, hedeflerini büyük, sınırlarını geniş tutmasına, daima ileriye bakmasına, sahip olduğu değerleri ve güzellikleri paylaşmasına borçlu.

Türkiye genelinde % 90’ı kadınlardan oluşan Oriflame Ailesi, pek çok kadına iş imkanı sağlıyor, pek çoğuna da ek gelir kaynağı oluşturuyor. Aynı zamanda kadınların sosyalleşmesine katkıda bulunan Oriflame, onlara güzellik, kişisel bakım gibi konularda eğitim vererek bilinçlenmelerini sağlıyor.

Birliktelik, Ruh ve Tutku

Oriflame Kozmetik’in başarısınının temelinde “Birliktelik, Ruh ve Tutku” değerleri yer alıyor. Birlikte çalışan insanlar, birbirlerine yolun her adımında özen gösterirler ve birbirlerine destek olurlar. Girişimci ruha sahip Oriflame Güzellik Danışmanları, asla pes etmez. Tutkulu insanlar, dünyayı değiştirme gücüne sahiptir. Oriflame Güzellik Danışmanları ve çalışanları, yaptıkları işe kendilerini adar ve yaptıkları işten keyif alır.

Doğrudan Satış Sistemi ve Oriflame Avantajları…

Oriflame, doğal kozmetik ve kişisel bakım ürünlerini “Doğrudan Satış Yöntemi” ile tüketiciyle buluşturuyor. İsteyen herkes Oriflame Güzellik Danışmanı olabiliyor. Güzellik Danışmanı adayları, herhangi bir ön elemeye tabi tutulmuyor. Bu işi yapmak isteyen 16 yaşını geçmiş herkes, meslek, eğitim, tecrübe gibi kriterlere bakılmadan bu işi yapabilir.

Oriflame herkese hayatlarını değiştirmek için bir gelir kaynağı, bir fırsat sunuyor. Oriflame sisteminin en önemli noktası, sistemde üretici, danışman ve kullanıcının hep birlikte kazanıyor olması. Oriflame, paylaşma ve dayanışmanın üst düzeyde olduğu bir aile ortamı sunuyor. Uygulanan sistem ile özellikle yeni danışmanların eğitilebileceği ve öğrendiklerini uygulayabileceği bilgiler almalarını sağlıyor.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>