>

KÜLTÜR-SANAT

22.Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin Resmi Afişi Seçildi

12. Kırmızı Özel Ödülleri kapsamında düzenlenen Altın Koza afiş yarışmasının jürisi kararını verdi.
 
   
 
 
     

Reklam sektörünün en yaratıcı ajanslarının ve reklamların ödüllendirildiği, reklamverenlerin başarılarının belgelendiği Kırmızı Ödülleri, Filli Boya ana sponsorluğunda 27 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenecek.

22. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin kamuoyuna duyurulmasını ve kamuoyunun Festival hakkında bilgilendirilmesini sağlayacak resmi afişi, reklamda yaratıcılığı özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının, öğrencilerin ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı Ödülleri bünyesinde seçiliyor. Filli Boya ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Kırmızı’nın Adana Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen bu işbirliği kapsamında ayrıca 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nın resmi afiş tasarımı da bu yılın Genç Kırmızı brief konusu oldu.

Kırmızı ve Kırmızı Bölge jürilerinin temsilcileri ve festival yetkililerinin karmasından oluşan 19 kişilik jüri, 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü Sheraton Adana Hotel’nde buluştu. Jüri Başkanlığını Manajans’ın Başkanı Tuğbay Bilbal’a vekaleten Mimar Sinan Üniversitesi’nden Refik Kubalas’ın yaptığı, moderatörlüğünü ise Kırmızı Reklam Ödülleri Koordinatörü Gürül Öğüt’ün üstlendiği toplantıda 140 adet başvuru değerlendirildi.

Brief konusu 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması olan 7. Genç Kırmızı’ya 31 üniversitenin 42 fakültesinden 321 öğrencinin oluşturduğu 157 ekip 135 başvuruda bulundu.

Çok renkli anların yaşandığı toplantı 8 saatten uzun sürdü. Jüri, dört aşamalı bir değerlendirme yöntemi kullandığı toplantıda başvuruları kademeli olarak azaltarak 7 finalist belirledi. Bunların arasından 6 tanesine başarı belgesi veren jüri bir işi de 30.000TL’lik birincilik ödülü ile ödüllendirdi.

7. Genç Kırmızı’da ise birinci seçilen çalışma 6.000TL, ikinci seçilen çalışma 4.000TL; üçüncü seçilen çalışma 2.000TL para ödülü ile ödüllendirildi. Her iki yarışmanın sonuçları da 27 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

Kırmızı Altın Koza Jürisi;
Tuğbay Bilbay Manajans JWT (Jüri Başkanı)
Ali İnal Fikirbaz
Anıl Aydın ANL Grup
Atilla Karabay Happy People Project
Aziz Yayla Kaf Ajans
Berk Sürücü San Design Company
Candan Yaygın Altın Koza A.Ş.
Efsun Tekyeten Ak Ajans
Gamze İçhedef TBWA
Gürcan Şenyavaş Mürekkep Tanıtım
Halil Avşar Altın Koza A.Ş.
Hüseyin Ekinciler Reklam Merkezi
Mekin Nadirler Mena Ajans
Necdet Alkandemir Graphx Ajans
Nurcan Türkoğlu Çukurova Üniversitesi
Ömer Veysel Oto Turuncu Ajans
Ozan Aksu Adana Büyükşehir Belediyesi
Refik Kubalas Mimar Sinan Üniversitesi (Jüri Başkan Vekili)
Yüksel Evsen Altın Koza A.Ş.


“Kırmızı - Adana Büyükşehir Belediyesi 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Afiş Yarışması” kategorisinin birincisi, 12. Kırmızı Ödül Töreni’nde açıklanacak.

“Kırmızı - Adana Büyükşehir Belediyesi 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Afiş Yarışması” kategorisinin birincisi, 30bin TL’lik para ödülünün de sahibi olacak. 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda ise birincilik ödülü 6.000TL; ikincilik ödülü 4.000TL; üçüncülük ödülü 2.000TL olarak belirlendi.

www.kirmiziodulleri.com sitesinden, bu yılki kategorilerin detayları, Hürriyet Özel Ödülü, Genç Kırmızı ve Radikal Canlı Kırmızı yarışmaları ile ilgili duyurulara da ulaşabilirsiniz.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>