>

KÜLTÜR-SANAT

23.Adana Altın Koza Film Festivali`nin Tarihleri Belli Oldu!

Bu yıl 23.`sü düzenlenecek Altın Koza Film Festivali’nin tarihleri açıklandı.
 
   
 
 
     

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 23.'sü düzenlenecek Altın Koza Film Festivali’nin tarihleri belli oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından ismi değiştirilerek Uluslararası Adana Film Festivali yapılan Altın Koza’da, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması, Adana Konulu Senaryo Yarışması’nda kazananlar Altın Koza Ödüllerine ulaşacak. 23. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında, Dünya Sineması’ndan ödüllü filmler, galalar, söyleşiler, atölyeler, konser etkinlikleri ve Türk Film Pazarı’nın da yer alacağı zengin bir program hazırlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “İlk kez 1969 yılında düzenlenen ve bu yıl 19-25 Eylül tarihlerinde yapacağımız; Türk sineması için oldukça önemli bir etkinlik ve destek olan Uluslararası Adana Film Festivali her yıl olduğu gibi bu yıl da sanat vasıtasıyla tüm dünya ile kucaklaşmayı hedefliyor. Türkiye’nin en köklü festivallerinden birine ev sahipliği yapıyoruz. Buna sahip olma onurunu, sanata ve sanatçıya verdiğimiz değerle yaşatıyoruz. 2016 yılında da kendini yenileyen ve sanatçının yanında duran bir festival olarak emin adımlarla ilerleyeceğiz.” dedi.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması, Adana Konulu Senaryo Yarışması kapsamında Altın Koza Ödül heykelleri ve akçeli ödüller de sahiplerini bulacak. 23. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında ayrıca Dünya Sineması seçkileri, galalar, söyleşiler, atölyeler, konser etkinlikleri ve Türk Film Pazarı da Festival programının öne çıkan başlıkları arasında olacak.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>