>

KÜLTÜR-SANAT

28.Ankara Uluslararası Film Festivali’nden ‘Proje Geliştirme Desteği’

Festival, sinemacılara yol haritası çizecek!
 
   
 
 
     

28. Ankara Uluslararası Film Festivali çerçevesinde, Türkiye sinemasının yeni yaratıcılarına, Türkiye sinema endüstrisinin gelişimine ve sinemanın sanatsal niteliklerine katkıda bulunmak amacıyla senaryo aşamasındaki ulusal uzun kurmaca yapımlara proje geliştirme desteği verilecek.

Festival bu yıl seçici kurul tarafından kararlaştırılan iki projenin her birine 30.000 TL maddi destek verecek. Bu teşvik ile Ankara Uluslararası Film Festivali, Türkiye Sineması’na toplam 190.000 TL katkı sağlayacak. Proje geliştirme desteğine ilk ya da ikinci filmini çekecek olan yönetmenler başvurabilecek.

Festival, sinemacılara yol haritası çizecek!


Ön elemeyi geçen projelerin yönetmenleri ile birlikte festival tarihleri içinde belirlenecek iki gün boyunca seçiciler kurulu yüz yüze görüşmeler gerçekleştirecek. Böylelikle geliştirme aşamasındaki projelerin sektör profesyonelleri ile buluşması sağlanarak, Ankara Uluslararası Film Festivali sinemacılara yol haritası çizecek.

Son başvuru tarihi 24 Şubat 2017

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğinde ve Halkbank ana sponsorluğunda yapılan festivalin ‘Proje Geliştirme Desteği’ bölümüne başvurmak isteyen adaylar, yönetmeliğe ve başvuru formuna www.filmfestankara.org.tr adresinden ulaşabilir. Başvurular 24 Şubat 2017'ye kadar devam edecek.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>