>

KÜLTÜR-SANAT

29.Ankara Uluslararası Film Festivali Afiş Yarışması Sonuçlandı!

29.Ankara Uluslararası Film Festivali Afiş Yarışması Sonuçlandı. Ödül Bahadır Yazıcı’nın.
 
   
 
 
     

“GÖZÜMÜZ GELECEĞE BAKIYOR”

258 tasarımın katıldığı yarışmada birinciliği “kamera adam” adlı eseri ile Bahadır Yazıcı kazandı. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümünü bitiren Bahadır Yazıcı, video ve görsel efekt alanında çalıştıktan sonra, 2009 yılında TRT Genel Müdürlüğünde animatör olarak çalışmaya başladı. 5.000 TL’lik ödülün de sahibi olan Yazıcı, çalışması ile ilgili olarak “Bozkırın ortasında yalnız bir ağaç gibi, bulunduğu ortama renk getiren kamera adam, Ankara Uluslararası Film Festivalini temsil etmektedir. Kadrajını gökyüzüne yani geleceğe yöneltmiştir. Yüzünü evrensel sinemaya döndürürken ayakları ve kökleri ise bulunduğu bu topraklara basar.” dedi.

Tasarımları, Ressam Habip Aydoğdu, Grafik Sanatçıları Murat Dorkip ile Muharrem Mantar, Vakıf Başkanı İrfan Demirkol ve Festival Başkanı İnci Demirkol’dan oluşan seçiciler kurulu değerlendirdi.

19-29 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde başvurular arasından seçilen 30 tasarım da sergilenecek.

Afişleri 29. Ankara Uluslararası Film Festivalinde sergilenecek olan grafik tasarımcılar: Alp Demiralp, Ayşe Beyzanur Kara, Barış Doğan, Bilge Kurt, Buket Arık, Dastan Abaskanov, Eda Tekcan, Emin Mammadli, Eunjin Tark, Fatma Soya, Gül Sarı, Gülşebnem Sayın, Hakan Sümer, İpek Pelit, Kübra Canlı, Mahmut Soyer, Melike Elif Güven, Müge Dişoğlu, Noyan Kağan Kazakçı, Onur Bolat, Özgür Alican, Rabia Damatlar, Simge Atmaca, Uğur Erbaş, Yağız İlkdoğan ve Zeynep Sıla Demircioğlu.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>