>

KÜLTÜR-SANAT

3. Bodrum Fest

Bodrum Belediyesi Uluslararası Sanat Günleri’nin Üçüncüsü bu yıl 24 Haziran tarihinde başlıyor. Birçok ünlü yabancı sanatçının da yer alacağı Festival’ de …
 
   
 
 
     


Festivalin Açılış etkinliği 24 Haziran tarihinde Ian Anderson Plays the Orchestral Jethro Tull konseriyle muhteşem bir şekilde yapılacak. Orkestraya Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası’yla birlikte konuk solistler Lucia Micarelli ve Şefika Kutluer katılacak.


Bodrum Kalesi’nde başlayacak festival, Türkiye’nin en önemli festivalleri arasında yer alacak.
28 Haziran'da efsanevi vumalı çalgılar ustadı, dünya çapında bir isim BILLY COBHAM, Culture Mix projesiyle Kale’de sahne alacak. Yeryüzünde davulu en ustalıkla çalabilen kişi olarak bilinen Cobham, dünyadaki tüm festivallerde çalmış bir üstat. Davulu okşayarak çalabilen ve davulla şarkı çalabilen Cobham bu projesinde Latin ağırlıklı bestelere yer verecek.
29 Haziran 'da ise yeni albümü IF ile Bodrum’larla buluşacak olan Fahir Atakoğlu Trio, dünyanın en iyi davulcusu olarak adından söz ettiren, yetenekli ve yaratıcı perküsyoncu Horacio El Negro ve basta Charles Floers eşlik edecek.
1 Temmuz tarihinde Bodrum Kale’sinin konukları Japonya’dan ilk kez Türkiye’ye gelen YAMATO grubu, 400 yıllık dev ağaçlardan yapılan Odaiko Davullarıyla Bodrum’u sallayacak. Türkiye’de gerçekleştirilen en önemli sanat olaylarından birine sahne olacak Kale, Thunder isimli gösteriyle izleyenleri büyüleyecek.2 Temmuz 'da Brezilya müziğinin en dokunaklı unsurlarını kucaklayan, Grammy Ödülünü alan, yüksek enerjisi ile olağanüstü bir performans sergileyen TANIA MARIA ve Grubu güneyin sıcak ritimlerini, caz ve blues ögeleri ile birleştirerek, kendine has tarzını Bodrum Kalesi’nde sergileyecek.
5 Temmuz 'da Başkent Akademi Orkestrası, Piyanist Yeşim Gökalp'le birlikte harika bir Mozart Konseri sergileyecekler.


6 Temmuzakşamı Osmanlı Tersanesinde Amerikan Müziği’nin tarihinde güzel bir konserle geziniyor olacağız. ABD Büyükelçiliğinin desteği ile yapılacak konserde Billy ve Tony Stevens’i izleyeceğiz.

Festival, 7 Temmuz tarihinde Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun Ben Eskiden Küçüktüm adlı tiyatro gösterisi ile sona erecek. İsminden çok sözettiren bu oyun Sanat Günleri’ne yakışır bir kapanış gösterisi olacak.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>