>

KÜLTÜR-SANAT

4. Ankara Uluslararası Caz Festivali

4. Ankara Uluslararası Caz Festivali 15 Kasım-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yılki festival teması %100CAZ...
 
   
 
 
     
Festival kasım’da %100 Caz sloganıyla doludizgin…

Ankara Caz Derneği tarafından gerçekleştirilen 4. Ankara Uluslararası Caz Festivali 15 Kasım-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yılki festival teması %100CAZ...


Organizasyonu LEO tarafından yapılan Festivale 100’ün üzerinde yerli ve yabancı müzisyen konuk olacak. Ankara’nın en önemli ve kapsamlı festivallerinden biri olan Caz Festivalinde 20 konserin yanısıra Atölyeler, Söyleşiler, Fotograf Sergileri ve Jam Session’lar izlenebilecek.


Bu yıl festival Türk Cazının en önemli temsilcilerinin yanısıra 7 ülkeden çok önemli müzik gruplarının katılımıyla artık tamamıyle uluslararası bir kimliğe kavuşuyor...


Basın Açılışının İtalya Büyükelçiliğince yapılıcağı festival bu yıl BOEING, SELENIA ve ÜLKER’in yanısıra, İtalyan Kültür, Fransız Kültür, Goethe Enstitüsü, İngiliz Kültür, Avusturya Kültür ofisleri, ABD ve Brezilya Elçilikleri’nin desteğini alıyor. Radyo Odtü , TRT ve MİLLİYET festivalin basın sponsorluğunu üstlenirken, ODTÜ Hacettepe ve Bilkent her yıl olduğu gibi bu yıl da mekan sponsorlarımız. Çankaya Belediyesi ise festivalin Tanıtımına destek olacak. Ulaşım Sponsorlarımız ULUSOY ve BEKTAŞLAR A.Ş.


25 Ekim tarihinde İtalya Büyükelçiliğinde üst düzey katılımla gerçekleştirilecek basın açılışı ardından, 4. Ankara Uluslararası Caz Festivali bu yıl da geleneğini bozmuyor ve 15 Kasım akşamı Hava Kuvvetleri Big Band ile muhteşem bir açılış yapıyor.


Festivalin ikinci günü Dünya çapındaki birçok festivalde adını duyuran Timuçin Sahin Trio, aynı gün Türk ve Azeri sanatçılardan oluşan Grup Seda sahne alacaklar.


Festivale Avusturya Kültür Ofisi’nin desteğiyle katılan Sabri Tuluğ Tırpan Project, yurtdışında Türkiye’yi başarıyla temsil eden uluslararası sanatçılarımızdan biri, Burhan Öcal ve ünlü piyanist George Gruntz, Goethe Instıtute desteğiyle gelen Eberhard Weber & Weber, bizleri ilk kez İngiliz cazı ile tanıştıracak olan Peter King, oyunbaz bir şekilde birçok dili birbiriyle harmanlayarak yazdığı şarkı sözleriyle eşsiz bir tarz geliştiren Lica Cecato, İtalyan cazınının başlıca dayanağı klarnet ve akordeonun ustaları Gianluigi Trovesi ve Gianni Coscia ve Amerikalı Roseanna Vitro Quartet festivalin ağır toplarından. Özellikle cazın başkenti New Orleans’daki caz arşivinin yenilenmesi yararına yapılacak olan Roseanna Vitro Quartet konseri ile Ankara Caz Derneği bu konulardaki duyarlılığını birkez daha gösteriyor.


Her yıl olduğu gibi bu yıl yine genç cazcılara destek veriyor ve onları da konuk ediyoruz. Gevende, Kaan Bıyıkoğlu, Fenomen bu seneki genç caz gruplarımız. Ayrıca hepimizin yakından tanıdığı Tuna Ötenel Beşlisi, Meserret Orçan Quartet ve bir büyük orkestra daha, TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası da bu yılki önemli konuklarımız arasında.

Ankara Caz Derneği
0 312 4462733
www.acd.org.tr

Leo Organizasyon
0 312 4480343
www.leo.com.tr


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>