>

KÜLTÜR-SANAT

45.Siyad Ödülleri 21 Ocak’ta Sahiplerine Verilecek

“Yeni yılın ilk sinema ödülleri SİYAD tarafından veriliyor.
 
   
 
 
     

Tören 21 Ocak 2013 Pazartesi günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda…”

45. kez gerçekleşecek SİYAD - Sinema Yazarları Derneği Ödülleri, 21 Ocak 2013 Pazartesi akşamı saat 19.30’da İstanbul - Harbiye'deki Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda başlayacak törenle sahiplerine verilecek. SİYAD'ın 91 üyesinin oylarıyla iki turlu bir seçim sonucunda belirlenecek ödüllerle, 2012 yılı boyunca sinemalarımızda gösterilen yerli yapımlar içinde, film, yönetmen, kadın ve erkek oyuncu performansları gibi 11 kategoride "en iyiler" açıklanmış olacak. SİYAD’ın Türk Sineması Ödülleri değerlendirmesine dahil olacak 59 adet Türkiye yapımı film bulunuyor.

Törende ayrıca 2012'nin en iyi yabancı filmini getirip Türkiye sinemalarında ticari dolaşıma sokan şirket de ödüllendirilecek.

Yılın en iyi belgesel ve en iyi kısa filminin de açıklanacağı gecede SİYAD'ın geleneksel Onur ve Emek ödülleri de sahiplerini bulacak.

SİYAD, 45. kez gerçekleştireceği ödül töreninde sinemaya büyük hizmetleri olan dört sanatçıya ödül verecek. Derneğin eleştirmen Tuncan Okan’ın anısına sunduğu ‘Tuncan Okan Sinema Emek Ödülü’ kültür ve sanat dünyamızın birçok alanında etkili çalışmalara imza atan sinema yazarı – çevirmen Sevin Okyay’a verilecek. SİYAD Onursal Üyesi olan Sevin Okyay otuz yılı aşkın süredir film eleştirisi ve sinema yazıları yazıyor.

Yönetmen Feyzi Tuna ve unutulmaz kadın oyuncularımızdan Necla Nazır gecede Onur Ödülü alacak diğer isimler olurken, ilerleyen yaşına rağmen üstün performans sergilemeyi sürdüren müzisyen, besteci, oyun yazarı ve oyuncu Arif Erkin de SİYAD tarafından Sinema Emek Ödülü ile taçlandırılacak.

Türkiye sinemasına karşılıksız, sürekli ve bağımsız destek veren SİYAD’ın 45 yıllık geleneğinin yansıyacağı ödül törenimize tüm sinemaseverleri ve sinemacı dostlarımızı bekleriz.

www.sadibey.com


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>