>

KÜLTÜR-SANAT

49. Altın Portakal’ın Makyajı da Bay Corci’den

Ünlülerin makyörü Bay Corci 49. Altın Portakal’da work shop çalışmalarına imza atacak.
 
   
 
 
     

Makyör Corci, “Sinemada Makyaj Teknikleri” adı altında yapacağı çalışmalarda 49. Festivali programında yer alan etkinliklerin içeriğine uygun makyaj uygulamalarına imza atacak.

Plastik makyaj dalında farklı temalarda performanslar sergileyecek olan Corci, mankenler üzerinde gerçekleştireceği canlı performanslarda sinemada kullanılan farklı makyaj tekniklerini işleyecek.

Bay Corci, 6 - 12 Ekim tarihleri arasında Özdilek Park AVM, Migros AVM ve Antalya Kültür Merkezi başta olmak üzere farklı noktalarda gerçekleştirilecek Workshoplarda, izleyicilerle makyaj konulu sohbetlere de imza atacak.

Makyaj uygulamasına katılmak isteyenleri “porselen makyaj”la “yeniden yaratacak” olan Bay Corci, “Şiddetin Renkleri” adlı sergi açılışından sonra gerçekleştireceği özel performansta kadına yönelik şiddet temasını işleyecek.

MAKYAJ SANATININ BİR NUMARASI

1971 yılında tiyatro eğitimi için gittiği İngiltere’de 9 yıl boyunca anatomi, kozmetik kimyası, plastik makyaj, sahne makyajı, televizyon makyajı, ışık ve kamera tekniği, dekor, kostüm gibi dallarda eğitim gören Corci, "make-up artistlik”in kuaförlük mesleğiyle sınırlı olmadığını; sinema ve tiyatro sanatlarının da olmazsa olmazı olduğunu gördü.

“Make-up artistlik” sanatını 1974 yılından bu yana yurtdışı ve yurtiçinde sürdürmekte olan Corci, Türkiye’de “makyajın bir numarası” olarak ünlendi. 2000 yılından itibaren eğitim vermeye de başlayan Corci, binlerce kadına makyaj sanatının sırlarını öğretti. Bülent Ersoy, Tarık Akan, Muazzez Abacı, Emel Sayın gibi ünlü isimlerin uzun yıllar makyörlüğünü yapan Corci, Kemal Tahir'in "Esir Şehrin İnsanları" adli eserinin sinemaya uyarlanmasında 1.500 oyuncuyu 1920'li yıllara götürmesiyle de tanınmakta. Corci’nin, makyaj üzerine yayınlanmış dört adet kitabı bulunuyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>