>

KÜLTÜR-SANAT

68. Cannes Film Festivali Kırmızı Halı

Fransa`nın dünyaca ünlü festivali yıldızların katılımıyla göz doldurdu...
 
   
 
 
     

Cannes'da kırmızı halıda şıklık yarışı vardı. Yıldızların üstünde yürüdüğü ve günde 3 kez değiştirilen kırmızı halı yine büyük ilgi gördü.

Birbirinden ünlü isimler elbiseleri ve dekolteleriyle göz kamaştırdı. İştahımız kabarmadı değil? :) Dünyanın en ünlü yıldızları birbirleriyle kırmızı halıda adeta yarış halindeydi....

Oyuncu ve güzellik elçisi olarak katıldığı Cannes’da Fahriye Evcen kırmızı halıda beyaz bir elbise ile boy gösterdi.Film Festivali kapsamında, plaja kurulan açık hava sinemasında her akşam dünya klasiklerinden bir film de gösteriliyor. Darısı bizim başımıza...:)

FESTİVALDE 2 TÜRK YÖNETMEN VAR

Bu yıl Cannes Film Festivali'nde 2 Türk yönetmen yer alıyor. Ziya Demirel kısa metraj dalında "SALI" ile Deniz Gamze Ergüven ise "Yönetmenlerin 15 Günü" adlı paralel seçkide Fransız yapımı "MUSTANG" isimli filmiyle festivalde ödül arayacak.


19 filmin yarıştığı 68. Cannes Film Festivali, 24 Mayıs'ta düzenlenecek Altın Palmiye ödül gecesi töreni ile tekrar kırmızı halı seromonisiyle sona erecek. Biz de takip etmeye devam edicez:)
 

Tuğçe Babaeren
tugcebabaeren@cosmoturk.com


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>