>

KÜLTÜR-SANAT

Açıkhavada tiyatro keyfi...

İstanbul Şehir Tiyatroları, yaz aylarında tiyatro keyfini, Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’ndeki Lüküs Hayat müzikali ve Hırçın Kız oyunuyla sürdürüyor.
 
   
 
 
     
21-22 Ağustos tarihlerinde, Ekrem-Cemal Reşit Rey Kardeşler’in ünlü Lüküs Hayat opereti, 27-28 Ağustos tarihlerinde, sezon içinde kapalı gişe oynayan W.Shakespeare’in Hırçın Kız oyunu seyirci ile buluşacak.

Yaz aylarında seyircisiyle buluşmaya açık hava mekanlarında devam eden Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, geleneksel Açıkhava oyunlarını sahnelemeye başlıyor.
       
Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde 21-22 Ağustos tarihlerinde, Ekrem-Cemal Reşit Rey Kardeşler’in ünlü Lüküs Hayat opereti, 27-28 Ağustos tarihlerinde, sezon içinde kapalı gişe oynayan W.Shakespeare’in Hırçın Kız oyunu seyirci ile buluşacak.
       
Her iki oyunun biletleri, Şehir Tiyatroları gişelerinden (Harbiye, Fatih, Üsküdar, Kadıköy, Gaziosmanpaşa, Ümraniye) ve Açıkhava Tiyatrosu gişelerinden temin edilebilir. Bilet fiyatları tam 6.5 milyon lira ve indirimli 5.5 milyon lira olarak belirlendi.
       
LÜKÜS HAYAT
       
1930’lu yıllarda yazılan ve o yılların nostaljisini yaşatan Lüküs Hayat, Cumhuriyet sonrası yanlış anlaşılan batılılaşma olgusunun, sonradan görme, özenti içinde yaşayan insanlar arasında yarattığı gülünç durumları anlatıyor.
       
Yaşamını küçük hırsızlıklarla sürdürenlerle, birbirlerini dolandırmaya çalışan, çıkar üzerine kurulu ilişkiler içindeki sosyetenin biraraya gelmesinin yarattığı gülünçlükler oyunda tüm çarpıcılığıyla işleniyor.
       
Yönetmen: Haldun Dormen
Yazan: E. Reşit, Cemal Reşit Rey
Oyuncular: Zihni Göktay, Ali Berge, Atacan Arseven, Birsen Kaplangı, Şenay Saçbüker, Alev Gürzap, Funda Postacı, Suna Pekuysal, Argun Kınal, Ayşe Kökçü, Hümay Güldağ, Betül Arım, Demiray Erül, Ersun Kazançel
Tarih: 21-22 Ağustos 2004
Saat: 20.30
       

HIRÇIN KIZ
       
Hırçın bir genç kızın evlenince uslanması (daha doğrusu, Shakespeare’nin kullandığı fiili kullanırsak, kocası tarafından ehlileştirilmesi) hakkında bir komedi.
       
“Büyük kız evlenmeden küçüğü evlendirilemez.” Peki ama ya abla hırçınsa? Ya küçük kıza talipler varsa ama ablasına yoksa?
       
Yabani kısrak gibi bir kızla baş etmek isteyen bir erkeğin stratejisi nasıl olmalı?
       
Bu ünlü komedi gezegenimizde nerede ne zaman oynansa kadın-erkek ilişkileriyle ilgili ezeli (ve belki de ebedi) tartışmalar bir kez daha alevlenir.
       
Yönetmen: Kemal Kocatürk
Yazan: Wiliam Shakespeare
Oyuncular: Ali Berge, Emin And, Ersin Umulu, M. Ali Alabora, Yavuz Şeker, Erkan Sever, Şevket Avşar, Uğur Arda Aydın, Cengiz Tangör
Tarih: 27-28 Ağustos 2004
Saat: 20.30  

Kaynak: www.ntvmsnbc.com

   
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>