>

KÜLTÜR-SANAT

Afife Tiyatro Ödülleri Heyecanı Başladı

Türkiye’nin en prestijli ve uzun soluklu ödülü Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri bu yıl 19. kez düzenleniyor.
 
   
 
 
     

2014-2015 sezonu adaylarının 30 Mart 2015 Pazartesi akşamı açıklanacağı 19. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin görkemli ödül töreni ise 27 Nisan 2015 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

19. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin jüri başkanlığını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Merih Tangün yürütüyor. Ödüller, 11 ana ve 3 özel olmak üzere toplam 14 kategoride dağıtılacak. Değerli ve başarılı yüzlerce oyun arasından daha fazla aday seçilebilmesi için aday sayıları geçen sene olduğu gibi yine her kategoride 5 olacak.

Tüm tiyatro camiasının merakla beklediği Afife Tiyatro Ödülleri’nde geçen yıl Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü Münir Özkul’a, Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü Ahmet Sami Özbudak’a, Yapı Kredi Özel Ödülü ise Prof. Dr. Zehra İpşiroğlu’na verilmişti.

Yapı Kredi Play’la bir kez daha “Sahne Senin”

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında, genç yetenekleri desteklemek amacıyla bu yıl beşinci kez düzenlenen “Sahne Senin” yarışma heyecanı da 11 Mart 2015 tarihinde başladı. Yapı Kredi Play “Sahne Senin” yarışması, olurmuolur.com.tr web sitesi üzerinden 10 Nisan 2015’e kadar devam edecek. Katılımcılar belirlenen 2 görevden birini seçerek oyunculuk performanslarını 3 dakikalık video ile sergileyecek.

Tüm gençlere açık olan Yapı Kredi Play “Sahne Senin” yarışmasında çekilen videolar, Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri jüri üyelerinden oluşacak bir ekip tarafından değerlendirilecek. Kazananlar olurmuolur.com.tr üzerinden açıklanacak. Yarışma sonucunda kazananlar iPad Air 2 kazanmanın yanı sıra Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri gecesinde sahnede plaket alma şansı da yakalayacak.

Yapı Kredi Play “Sahne Senin”e katılım ve yarışma hakkında daha fazla bilgiye olurmuolur.com.tr ve playcard.com.tr adreslerinden ulaşılabiliyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>