>

KÜLTÜR-SANAT

Altın Portakal’da Sinema Keyfi

Tatilcilerin de konuk olduğu açık hava sinemalarına yediden yetmişe her kesimden sinemasever akın akın koşuyor.
 
   
 
 
     

Antalya Büyükşehir Belediyesi&Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 6-12 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Açıkhavada Film Gösterimleriyle Antalya’nın çok sayıda ilçe ve beldesinde sinema keyfi yaşanıyor.

AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ DEVAM EDİYOR!

AKSAV Başkan Vekili Dr. Arif Bulut, Akseki’den Kaş’a, İbradı’dan Korkuteli’ye, Serik’ten Demre’ye uzanan geniş bir coğrafyada 26 Ağustos’ta başlatılan açık havada film gösterimlerini 5 bine yakın kişinin izlediğini bildirdi.

Arif Bulut; Antalya, Isparta, Burdur olmak üzere üç ilde; Antalya’nın tüm ilçelerinde; çok sayıda belde ve köyde, birer haftalık sürelerle dönüşümlü olarak açık havada film gösterimlerinin devam edeceğini söyledi.

YENİ FİLMLER YOLDA


Sırrı Süreyya Önder ve Muharrem Gülmez'in yönettiği Beynelmilel, Orhan Oğuz’un yönettiği “Hayde Bre”, Yüksel Aksu’nun yönettiği Dondurmam Gaymak, Uğur Yücel’in yönettiği Ejder Kapanı, Murat Saraçoğlu’nun yönettiği 72. Koğuş, Tolga Örnek’in yönettiği Devrim Arabaları, Abdullah Oğuz’un yönettiği Mutluluk; Açık Hava Sinemaları programı kapsamında gösterime giren filmler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sağlanan ve farklı noktalarda dönüşümlü olarak gösterilen bu filmlere son dönem vizyon filmlerinden yenileri ekleniyor.

SİNEMA ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR

İbradı - Merkez, İbradı-Ormana; Akseki-Merkez, Akseki-Güçlüköy; Serik Merkez, Serik-Boğazkent, Serik-Abdurrahmanlar, Serik-Karadayı, Serik-Belek, Serik-Belkıs, Serik-Çandır; Demre-Merkez, Demre-Göçkerler; Kaş-Merkez, Kaş-Yeşilköy, Kaş-Kasaba, Kaş-Gömbe; Kokuteli-Merkez, Korkuteli-Büyükköy, Korkuteli Yazır açık havada film gösterimlerinde sinema – halk buluşmasının yaşandığı ilçe, belde ve köyler. 13 Eylül’den itibaren dört gün süreyle Gazipaşa’da da film gösterilecek.

ANTALYA – ISPARTA VE BURDUR’DA DOYASIYA SİNEMA

Isparta, Burdur, Döşemealtı, Aksu, Manavgat ve Beldibi’nde 28 Eylül – 4 Ekim tarihleri arasında bir hafta süreyle açık havada film gösterimleri yapılacak.

Antalya merkezde yapılacak film gösterimleri 5 – 11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. 5 – 11 Ekim’de Açık Hava Sinemaları keyfi yaşanacak yerler arasında Fatma Pırıltı İlköğretim Okulu, Değirmenönü Amfi Tiyatro, Ermenek Kültür Çadırı, Konuksever Cemevi, Akdeniz Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu, Habipler Pazaryeri, Demirgül İlköğretim Okulu, Kültür Sitesi ve Güzeloba bulunuyor.

Karatepe, Çakırlar, Bahtılı, Doyran, Limon Mahallesi, Gürsu ve Konyaaltı Kent Meydanı’nda ise, kent içi turlar çerçevesinde birer günlük film gösterimleri yapılacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>