>

KÜLTÜR-SANAT

Anadolu Korku Öyküleri III-Yılgayak

Serinin yepyeni, genç ve güçlü kalemlerle biraraya geldiği, etkileyici bir antoloji.
 
   
 
 
     

İlk kitabın yayımlanmasının ardından geçen sürede ana fikri aynı kalsa da hem dünyada hem de ülkemizdeki korku kültürünün değişimleri bu yeni kitabın öykülerinin üretilmesinde en etkili rolü oynadı.

Anadolu topraklarına baktığımızda açıkça görünen ilk şey, dünya uluslarına –birkaç istisna dışında- nasip olmamış, binlerce yıl geriye doğru izini sürebileceğimiz medeniyet tarihimizdir. İşte bu topraklarda yoğrulmuş, köklü bir kültürel yapı ve iç içe geçmiş sosyal zenginliği barındıran bu öyküler, belki de asla açıklanamayacak kadim korkuları beraberinde getiriyor.

Türk mitolojisi, Erliğin Kızları, Cemre ve Nevruz da bu kitapta, define peşinde koşup hırslarına yenilen, zeytin ağaçlarının ya da lanetli taşların gazabına uğrayanlar da. Tekinsiz kasaba ve mezraların, kimselerin dillendirmeye cesaret edemediği karanlık sırları, hayaletler, cadı neneler ve periler dolu masalları ile aynı anda; bilinmez ve keşfedilmemiş canavarların da yuvası olmuş hikâyeler bunlar.

Her öykünün Anadolu'nun bambaşka korkularına, önceden işlenmemiş yepyeni bakış açılarıyla yanaştığı, Anadolu Korku Öyküleri efsanesine kanı kaynayarak eklenmiş tüyler ürpertici bir kitap.

YILGAYAK
Yazarlar : Funda Özlem Şeran
Demokan Atasoy
Murat Başekim
Orkide Ünsür
Mehmet Berk Yaltırık
Ali Yeniay
Uğur Batı
Işın Beril Tetik
Galip Dursun
Murat Baykan
Basım Tarihi : Kasım 2017
Fiyat : 20 TL
ISBN/Barkod : 9789752207288
Tür : Öykü
Sayfa : 292
Kâğıt : Kitap Kâğıdı
Kapak Türü : Amerikan
Boyut : 13,3 x 19,5 x 1,8 cm.
Ağırlık : 250 gr
Kapak : Candan İşcan
Basım : 1. Basım


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>