>

KÜLTÜR-SANAT

Artınternational Sona Erdi

62 galeri, 300’den fazla sanatçı,15 bin ziyaretçi,1500’den fazla koleksiyoner ve sanat tüccarı,21 milyon avro satış.
 
   
 
 
     

İstanbul’un en yeni çağdaş sanat fuarı ArtInternational sona erdi. 15 bin ziyaretçinin geldiği fuar, 1500’ü aşkın yabancı koleksiyoner ve sanat tüccarını İstanbul’da buluşturdu. Sanat dünyasının gözde fuarlarından biri olacağını ilk gününden kanıtlayan ArtInternational’da 21 milyon avroluk satış yapıldı.

İstanbul’un en yeni çağdaş sanat fuarı ArtInternational dün (18 Eylül) sona erdi. 16-18 Eylül tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve 52’si uluslararası olmak üzere toplam 62 galeri ve 300’ü aşkın sanatçının katıldığı fuarı 15.000 kişi izledi.
 Fuara sanat ve iş dünyasının ilgisi de büyük oldu. Aralarında Cem Yılmaz, Komet, Bahadır Baruter, Mine Söğüt, Bahar Kongel, Ömer Karacan, Gülseli İnal, Özgü Namal, Pelin Batu, Nil Karaibrahimgil, Bedri Baykam, Günseli Kato, Hıncal Uluç, Arzum Onan, Güler Sabancı, Sevil Sabancı, Esra Ezcacıbaşı, Leyla Alaton, Haldun Simavi, Çiğdem Simavi, Didem Ciner, Ahmet Kocabıyık, Ender Mermerci, Halis Komili, Alev Komili, Metin Mızraklı, Ruken Mızraklı, İnci Aksoy, Zeynep Fadıllıoğlu, Edvina Sponza, Murat Ülker, Güldal Turgut’un da bulunduğu pek çok ünlü isim fuara övgüler yağdırdı.

1500’Ü AŞKIN KOLEKSİYONER İSTANBUL’DA BULUŞTU

Uluslararası alandan 1500’ü aşkın koleksiyoner ve sanat tüccarını İstanbul’da buluşturan ArtInternational’da açılış gününden başlayarak yapılan satışlar 21 milyon avroyu buldu.

Adnupam & Lekha Poddar, Ramin Salsali, Nicola ve Beatrice Bulgari, Hanan Sayed Worrell, HH Prince Farhad bin Bandar al Saud, Alistair Hicks, Zaki Nusseibeh, Ahmet Kocabıyık, Çiğdem Simavi ve Ömer Koç gibi önemli koleksiyonerlerin büyük ilgi gösterdiği fuarda çağdaş sanat dünyasının gözde müzelerin temsilcileri de vardı. Londra’dan Tate Modern, Royal Academy of Arts ve Whitechapel Gallery, Roma’dan Museum of Contemporary Art of Rome, Paris’ten Centre Pompidou ve La Maison Rouge – Fondation Antonie de Galbert, Avustralya, Perth’den The Art Gallery of Western Australia’nın temsilcileri fuar süresince İstanbul’daydı.

İstanbul kültür-sanat hayatının vazgeçilmez sanat olaylarından biri olacağını ilk yılında kanıtlayan ArtInternational, seçkin galeriler ve güçlü programıyla gelecek yıl da sanatseverlerin karşısında olacak.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>