>

KÜLTÜR-SANAT

“Arzu Tramvayı” Yeni Sezonda İzleyicisini Bekliyor!

Geçen sezon 26 oyunla 25 bin seyirciye ulaşan ve sezonun en çok konuşulan oyunlar arasında yer alan oyunun yeni sezon biletleri satışta!
 
   
 
 
     

ID İletişim ve BKM’nin yapımcılığında sahnelenen, Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu ve İbrahim Selim’i bir araya getiren “Arzu Tramvayı” 20 Eylül Perşembe günü Uniq Hall’da izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Her oyunu yaklaşık 1000 kişi tarafından izlenen oyunun yönetmenliğini Hira Tekindor, uygulayıcı yapımcılığını Nisan Göknel, dekor ve kostüm tasarımını Şirin Dağtekin Yenen, ışık tasarımını Yakup Çartık, müziklerini ise Tolga Çebi hazırladı.

Kısaca hikaye


Mississippi'li zengin bir ailenin kızı olan lise öğretmeni Blanche DuBois, 10 yıldır görmediği kız kardeşi Stella'nın New Orleans'taki evine gelir.

Blanche, bütün akrabalarının ölümünden sonra, çocukluklarının geçtiği çiftlik evi Belle Reve'i kaybetmiştir ve hayatta kalan tek akrabası Stella'nın, kocası Stanley Kowalski'yle birlikte yaşadığı, tek odalı evinden başka gidecek yeri yoktur. Hamile olan Stella'nın böyle işçi sınıfı bir mahallede, küçücük bir evde ve en önemlisi Stanley gibi kaba bir adamla nasıl yaşayabildiğini anlayamaz.

Hayatının bu en çaresiz zamanlarında, onu koruyup kollayacak birini ararken, eve kağıt oynamaya gelen Stanley'nin arkadaşlarından Mitch'le tanışır.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>