>

KÜLTÜR-SANAT

Aya İrini’de sanat şöleni

Konser verdiği tüm ülkelerde büyük bir ilgiyle karşılanan Bosch Müzik Grupları, İstanbul Aya İrini’de Carl Orff’un başyapıtı Carmina Burana’yı sahneledi.
 
   
 
 
     
Senfoni Orkestrası, koro ve tiyatro grubundan oluşan Bosch Müzik Grupları Türkiye’ye geldi.

Şef Ulrich Walddörfer yönetimindeki orkestra koro ve tiyatro grubu, sergilediği performansla davetlileri adeta büyüledi. Gösteride, Bosch Bursa fabrikası çalışanlarının oluşturduğu tiyatro grubu ve Adapazarı Çocuk Korosu da görev aldı.Gösteriden önce düzenlenen kokteyle, Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu’nun yanı sıra Almanya Büyükelçisi Dr. Wolf-Ruthart Born ve Türk- Alman iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Toplam 280 sanatçının sahne aldığı gösteride, Soprano Gudrun Ingimars, Bariton Önay Günay ve Tenor Thomas Tröckens gibi ünlü isimler de konuk sanatçı olarak yer aldı.

Bosch San ve Tic A.Ş CEO’su Dr. Klaus Peter Fouquet Bosch Müzik Gruplarının Türkiye turnesine ilişkin açıklamasında, çeşitli ülkelerde eserler sergileyen ekibin Bosch’un küresel bir şirket olmasına paralel olarak, kültürlerin kaynaşmasını sağlayan uluslararası elçilik misyonu üstlendiğini söyledi. Dr. Fouquet, Bosch olarak, eğitim ve çevre konularında hayata geçirdikleri projelere gösterdikleri duyarlılığı kültür-sanat alanında da sergilediklerini belirtti.

Temelleri 1934 yılında Bosch’un merkezinin bulunduğu Almanya’nın Stuttgart kentinde atılan Bosch Müzik grupları, Bosch çalışanlarından oluşuyor ve kurumsal etkinliklerde sahne alıyorlar. Carmina Burana gibi önemli eserleri sahneye koymanın yanı sıra, geniş bir repertuara sahip olan Bosch Müzik Grupları; Bach, Beethoven, Bizet, Brahms; Chopin, Grieg, Haydn, Mozart, Rachmaninov, Schubert, Schumann, Sibelius ve Strauss’dan eserler de yorumluyor.

Topluluk bugüne kadar Bosch’un bulunduğu farklı ülkelerde konserler verdikten sonra 2004 turnesi için Türkiye’yi seçti. Bosch Müzik Gruplarının bu tercihinde, Türkiye’nin tarih boyunca bir çok kültüre kucak açmış topraklar üzerinde kurulu olması, Türk insanının sıcak ve misafiperver yapısı ile Türkiye’de çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren Bosch Grubu firmalarının işlerinde büyük başarılar göstererek stratejik önem kazanması önemli rol oynadı

Bosch Müzik Grupları, Bosch Türkiye Grubu’nu oluşturan Bosch Automotive, Bosch Beyaz Eşya, Bosch Elektrikli El Aletleri, Bosch Isıtma Ürünleri, ile birlikte BSH PEG San. A.Ş ve yine Bosch Grubuna ait olan Blaupunkt, Rexroth ve Buderus markalarının desteğiyle Türkiye’ye geldi. Bosch Müzik Grupları gösterilerini İstanbul’un ardından Bursa ve İzmir’de de sahneleneyecek.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>