>

KÜLTÜR-SANAT

Aykırı Ve Kışkırtıcı Bir Yıldız Doğuyor: Barış Erdem

“Freak Pop” olarak nitelendirdiği single’ı #Tam1Yavru “DMC” etiketiyle 18 Mart’tan itibaren tüm radyolar ve müzik kanallarında yerini almaya hazırlanıyor.
 
   
 
 
     

Seksi ve eğlenceli şarkının sözleri Barış Erdem’e, düzenlemesi ise Inna, Kelis, Pet Shop Boys gibi dünya yıldızlarıyla yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Orkun Tunç’a ait.

Klip izlemek için;
https://www.youtube.com/watch?v=ADNzdLdgpwgTÜRK POPUNA YEPYENİ BİR TÜR GELİYOR

‘’FREAK POP’’
#Tam1Yavru single’ı için, Amerikan Pop Müziği’nde sıkça rastlanan ‘’Mash-up’’ ve ‘’interpolation’’ gibi yöntemler Türkiye’de ilk kez kullanıldı. Sezen Aksu’nun “Namus” şarkısı, “Dere Boyu Kavaklar” ve “Mehter Marşı”ndan alınan parçaların funk – dance – r&b elementlerinin bir araya getirilmesiyle ortaya bambaşka bir şarkı ve yepyeni bir tarz çıkmış oldu.


90-60-90 DEVRİ KAPANIYOR


Acı çekmeyi yücelten, enerjiden yoksun ve yeni neslin diline ayak uyduramayan ana akım kültürde büyük bir değişim zamanının geldiğine inanan Barış Erdem, çok yakında çıkacak klibiyle de kadınlara dayatılan güzellik anlayışını sarsacak.
Türk Pop Müziği’nde ezber bozacak şarkı ve dikkatleri üzerine çekecek klibi için takipte kalın.


Barış Erdem Hakkında:

1985 yılında İstanbul’da doğan Barış Erdem, 13 yaşından beri müzik yapıyor. Galatasaray Lisesi mezunu olan genç müzisyen ardından Galatasaray Üniversitesi’nde siyaset bilimi eğitimi aldı. Paris Yüksek Sosyal Bilimler Akademisi’nde (EHESS) sosyoloji masterı yaptı. Barış Erdem, Galatasaray Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde 2. yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Müzisyen, 2014 yılında çıkardığı ilk single’i ile 2 milyona yakın hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi elde etti.


Detaylı bilgi için:

www.facebook.com/bariserdem136
www.instagram.com/bariserdem136
www.twitter.com/bariserdem136 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>