>

KÜLTÜR-SANAT

Ayşenil Şamlıoğlu’nun Muhteşem Performansı ile Evaristo Cermodern’de

6 üstü oyun projesi Ankaralı izliyicisiyle buluşmaya devam ediyor...
 
   
 
 
     

CerModern’in sahne sanatları programı StudyoCer, İstanbul’un yaratıcı ve yenilikçi tiyatro kumpanyalarını Ankaralı izleyiciyle buluşturmaya devam ediyor.

Kasım ayında Craft Tiyatro’nun Uğrak Yeri’ oyununu konuk eden StudyoCer, bu kez, Altıdan Sonra Yapım’ın bol ödüllü oyunu Evaristo’yu konuk ediyor.

Ayşenil Şamlıoğlu’nun muhteşem performansı ile sahneye koyduğu Evaristo, Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri 2013 – Yılın Kadın Oyuncusu Ödülü ve Yılın Oyun Yazarı Ödülü – Civan Canova Yeni Tiyatro Dergisi – Yılın Başarılı Kadın Oyuncusu Adayı ödüllerini almıştır. Altıdan Sonra Yapım’ın 6 Üstü Tiyatro projesi kapsamında Kumbaracı50’de sahnelenen Evaristo, yazarı Civan Canova’nın oyunu. Ayşenil Şamlıoğlu’nun usta oyunculuğuyla sahnelenen oyunun yönetmeni Nihal Koldaş, “Evaristo, bu günü anlatmaya soyunmuş, ancak gözünü, geçmişe, bu güne ve hatta geleceğe dikmiş bir oyun. İzbe bir sığınakta seyirciyi karşılayan oyun, ilerledikçe seyirci beklentisini bir uçtan öbür uca savuruyor. Evaristo, yazarın deyimi ile yaşsız bir kadının hayata tutunma mücadelesi. Yaşama tutkusu. On yıllar süren bir hikaye… Bir yandan da dünyanın yakın toplumsal tarihinin bu güne varışının karanlık bir yeraltı sığınağından gözlemlenişi…hem çok karanlık ve sert, hem çılgın ve eğlenceli… Yazar seyirciyi oyun karşısında kendini konumlandırmakta fazlasıyla özgür bırakıyor.” diyor.

23-26 Ocak tarihleri arasında CerModern’de sahnelenecek oyunun biletleri CerShop’dan edinilebilecek.6 ÜSTÜ OYUN PROJESİ

Türkiye’nin en üretken yerli yazarlarının bir araya geldiği projede, Aralık ayından itibaren her ay bir oyunun prömiyeri yapılacak. Ayşe Bayramoğlu, Civan Canova, Ebru Nihan Celkan, Mirza Metin, Yeşim Özsoy Gülan ve Yiğit Sertdemir’in, “BUGÜN” teması altında yazdıkları tek kişilik oyunlar, duayen oyuncular tarafından Kumbaracı50’de sahnelenecek. “6 Üstü Oyun” Projesinde tüm oyunların dekor ve kostüm tasarımını Başak Özdoğan yapıyor.

Yazan: Civan Canova
Yöneten: Nihal Koldaş
Oynayan: Ayşenil Şamlıoğlu

Mekan ve Kostüm Tasarım: Başak Özdoğan
Işık Tasarımı: İsmail Sağır, Onur Kiraz
Asistan: Sinem Öcalır
Fotoğraf: James Chuck Hughes
Tek Perde/ 65 Dakika Ayrıntılı Bilgi: 310 0000


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>