>

KÜLTÜR-SANAT

“Bedeni Yazmak”

Kaplanla yan yana’nin yazarı İnez Baranay ile YOGA ve YARATICI YAZARLIĞI birleştiren bir günlük kurs Yogatime’da!
 
   
 
 
     

Kaplanla Yan Yana romanı Everest Yayınları’ndan çıkan Inez Baranay, yoga ve yazarlık deneyimlerini paylaşmak üzere, sizleri Yogatime’daki bir günlük söyleşi ve eğitime davet ediyor!

Inez Baranay’ın yeni çıkan romanı Ayşe Kulin’in önsözüyle, geçtiğimiz aylarda okurlarıyla buluşmuştu. Hayattaki anlam arayışını birbirlerine aşkla ve dostlukla bağlı kahramanlar aracılığıyla anlatan kitaptan sonra, Inez Baranay şimdi de bizleri okur kimliğimizden sıyrılıp yazar kimliğine bürünmeye çağırıyor.

Yaratıcı yazarlık ve yoga bağlantısı üzerine çalışılacak atölyede;

Yoga ve yazının bir süreci, disiplini ve anlayışı ifade etmenin yolları olarak çelişen ve birbirini destekleyen yönlerinin yoganın 8 kolundan biri ve aynı zamanda diğer kollarla da ayrılmaz biçimde bağlı olan asana, yani fiziksel pozların yogası üzerinden ilerleyerek araştırılacak.

Bedenin tecrübesini yazmak ve bunun somutlaştırmak için ve benlik, kimlik, enerji, zihin ve dönüşüm yolu olarak bir kaç temel yoga asanasından faydalanılacak ve uygulamada, beden, değişim ve bu süreçte karşılaşılanlar incelenecek,

Yazan kişilere özellikle faydası olacak asanalar paylaşılacak.

Bu çalışma her seviyeye uygundur. Uzun zamandır yoga yapanlar ve/veya yazı yazanlar da çok iyi bilirler ki temelleri yeniden kurmak ve başlangıca dönmek her zaman iyidir.

YER: Halaskargazi Cad. Yılmazlar Pasajı Hüseyin Hilmi Paşa İş Hanı
No:153 K:1 Şişli / İSTANBUL Tel: 212 343 93 10 GSM: 530 418 95 03
e-mail: info@yogatime.com.tr www.yogatime.com.tr


TARİH: 4 ARALIK 2011 SAAT: 14:00-18:00
KATILIM BEDELİ: 25 TL
Not: Katılım bedelinin bir kısmı Yedikule Hayvan Barınağı’na bağışlanacaktır.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>