>

KÜLTÜR-SANAT

“Benim Adım Feuerbach” Selçuk Yöntem’in Yorumuyla Perde Açtı!

Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönetmenliğinde, Selçuk Yöntem’in yorumuyla sahnelenen oyun, ikiliyi yeniden buluşturdu.
 
   
 
 
     

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Benim Adım Feuerbach”ın prömiyeri, 25 Ocak Perşembe akşamı Torun Center artısahne Mecidiyeköy’de gerçekleşti. Selçuk Yöntem’in Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin ile birlikte rol aldığı oyunun prömiyerinde Deniz Çakır, Bekir Aksoy, Ayşen İnci, Ece Yörenç, Gülenay Kalkan, Tarık Ünlüoğlu, Güvenç Dağüstün, Iraz Yöntem, Mustafa Denizli, Lâl Denizli, Bilal Dilek gibi ünlü isimler bu özel gecede oyun ekibini yalnız bırakmadılar.

Alman tiyatro yazarı Tankred Dorst’un kaleme aldığı “Benim Adım Feuerbach”, 22 yıl sonra bir kez daha Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönetmenliğinde ve Selçuk Yöntem’in yorumuyla sahneleniyor. Usta oyuncu Yöntem’e bu defa sahnede genç oyuncular Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin eşlik ediyor.

“Benim Adım Feuerbach”, oyunculuğun ne kadar korkutucu bir meslek olduğunu; sahnelere uzun yıllar ara verdikten sonra kendisini ‘sınanmak’ üzere seçmede bulan bir oyuncunun çarpıcı öyküsü üzerinden anlatıyor. Oyun aynı zamanda, “Bu yaşamda ben de varım” diyenlerin çığlığını sahneye taşıyarak herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir tiyatro deneyimi sunuyor.

Tankred Dorst’un yazdığı, yönetmen koltuğunda Ayşenil Şamlıoğlu’nun oturduğu “Benim Adım Feuerbach”ın dekor tasarımı Gül Emre’nin, ışık tasarımı ise Yakup Çartık’ın imzasını taşıyor.

“Benim Adım Feuerbach” prömiyerinin hemen ardından; 26 Ocak 2018, Cuma akşamı yine Torun Center artısahne Mecidiyeköy’de, 29 Ocak 2018, Pazartesi akşamı Kozyatağı Kültür Merkezi’nde, 30 Ocak 2018, Salı akşamı ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak. Başlama saati 20.30 olan oyunların biletleri; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>