>

KÜLTÜR-SANAT

Britney Spears hayranlarına...

Britney Spears, kariyerinin en iyi şarkılarından derlediği ‘’My Prerogative: The Greatest Hits’’ albümünü yayınlıyor. Albüm Sony Müzik Türkiye’nin yayınlayacağı ilk BMG ürünlerinden biri....
 
   
 
 
     
Britney Spears My Prerogative: The Greatest Hits

23 yaşında ve henüz 4 albüm yayınlamış olmasına rağmen, günümüzün en çok konuşulan, en çok albüm satan en seksi kadın yıldızları arasına girmeyi başaran ‘’Britney Spears’’, kariyerinin en iyi şarkılarından derlediği ‘’My Prerogative: The Greatest Hits’’ albümünü yayınlıyor. Albüm Sony Müzik Türkiye’nin yayınlayacağı ilk BMG ürünlerinden biri olarak Ocak ayının ortasında ülkemizde de piyasada olacak.

1999 yılında yayınladığı ilk single’ı ‘’Baby One More Time’’ ile bir anda tüm dünyanın en sevdiği ‘’gençlik idolü’’ haline gelen Spears, ilk albümü ve ilk single’ı ile aynı anda listelerde 1 numara olmayı başaran ilk kadın sanatçı olarak da müzik tarihine ismini yazdırdı.

5 yıl gibi kısa bir zamana sığan 4 albüm sonrasında bir best of derlemesi yayınlanamak belki erken diye düşünülebilir. Ancak Britney, hızlı kariyerine bir süre ara verip kısa süre önce evlendiği ‘’Kevin Federline’’ ile evliliğin tadını çıkarma telaşında şu an. Hatta genç yıldızın bebek beklediği dedikoduları da mevcut.

Britney Jean Spears, 2 Aralık 1981 Kentwood, Louisiana’da doğdu. Yetenekli genç kız çok küçük yaşlardan itibaren dans dersleri almaya başladı. Çeşitli yarışmalara katıldı, bu yarışmalarda hem dans etti hem de sesiyle herkesi kendine hayran bıraktı. Bugünün bir çok önemli yıldızının ilk parladığı ‘’Mickey Mouse Club’’da bir yarışmaya katıldı ancak yaşı çok küçük olduğu gerekçesi ile diskalifiye oldu. Oradaki bir prodüktör Spears’ın yeteneğini farketti ve annesine New York’ta bir dans eğitim okulu ve ajans tavsiye etti.

Britney kısa bir süre içinde Jive Records ile ilk albüm anlaşmasını yaptı. İlk olarak ‘N Sync ile turneye çıktı ve sonrasında da kendisini bir yıldıza dönüştüren ilk single’ı ‘’Baby One More Time’’ı yayınladı. Hikayenin bundan sonrasını yukarıda zaten anlatmıştık.

‘’Baby One More Time’’, ‘’Ooops! I Did it Again’’, ‘’Stronger’’, ‘’Crazy’’, ‘’I’m a Slave 4 U’’ ile birlikte toplam 17 şarkının yeraldığı albümde 3 adet de yeni şarkı bulunuyor. Bunlardan ilki; daha önce Bobby Brown’ın seslendirdiği ve Britney’nin albümüne adını veren ‘’My Prerogative’’. Zaten bu parçanın nefis klibini uzun bir zamandan beri televizyonlardan izliyoruz. Bunun dışında daha önce yayınlanmış ‘’Having My Fun’’ ve ‘’Do Something’’ isimli şarkılar da bu derlemeyi daha da bir değerli hale getiriyor. Aynı tarihlerde bu albümün aynı isimli DVD’si de piyasaya çıkacak. Bu DVD ise Britney kariyerinin bütün kliplerini içeriyor.

Kısaca albüm; Britney’nin çocukluk hallerinden nasıl bir evrim geçirerek seksi bir kadın yıldıza dönüştüğünü çok güzel bir şekilde gözler önüne seriyor. Spears’ın kısa bir moladan sonra yepyeni projelerle çok daha güçlü bir şekilde piyasaya geri döneceğini düşünüyoruz.


DISKOGRAFI:

...BABY ONE MORE TIME 1999
OOPS! I DID IT AGAIN 2000
BRITNEY 2001
IN THE ZONE 2003
MY PREROGATIVE: THE GREATEST HITS 2004

Şarkı Listesi:

1. My Prerogative
2. Toxic
3. I’m a Slave For You
4. Oops! I Did it Again
5. Me Against The Music (With Madonna)
6. Stronger
7. Everytime
8. …Baby One More Time
9. (You Drive me) Crazy
10. Boys
11. Sometimes
12. Overprotected
13. Lucky
14. Outrageous
15. I’m Not A Girl, Not Yet A Woman
16. (I’ve Just Begun) Having My Fun
17. Do Sometin’


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>