>

KÜLTÜR-SANAT

Bu konseri kaçırmayın...

Kangroove konseri 29 Nisan Cuma 23.00'de Balans Musıc&Performance Hall’de...

 
   
 
 
     
1998 başında Mert Önal, Bora Uzer ve Alp Ersönmez tarafından kurulan gruba 1999’da Can Çankaya’nın katılmasıyla grup son halini aldı. Bugüne kadar İstanbul, İzmir, Ankara ve Bodrum’da sayısız konserde ve klüpte sahne aldı. Kangroove bu süreçte konserlerini kaçırmadan takip eden sıkı bir hayran kitlesi edindi.

R&B, funk, hip-hop üstüne kurulu olan repertuarını zaman zaman sahnede stüdyo kayıtlarından farklı çalan grup özellikle Jamiroquai ve Lauryn Hill coverlarıyla dinleyiciler tarafından büyük beğeni topluyor. Repertuarın yanısıra doğaçlama olarak da pek çok parça çalan grup kendi sahnesindeki jam-sessionlarda çok ünlü yerli ve yabancı müzisyenlerle beraber çaldı.


Halen İngiltere’de yaşayan ve ilk solo albümünün kayıtlarını tamamlayan Bora Uzer, bu albümde de yer alacak olan parçası “You Are” ile “Grillenundchillen” isimli bir compilationda yer aldı ve bu albüm tüm Avrupa’da satışa sunuldu. İlhan Erşahin’in “Harikalar Diyarı” albümünde de konuk sanatçı olarak yer alan Bora Uzer, son olarak Panic Attack ile de çalıştı. Solo albümünün kayıtlarında Pino Palladino,Chris Bailey gibi dünyaca ünlü müzisyenlere yer veren Bora Uzer’in halen internette satışta olan single’ı “Those days / Sweat it off” kısa bir süre içinde müzik marketlerde yerini alacak.

Trompetteki ustalığının yanında tuşlu çalgılarda da geleneksel jazz’ı modern stillerle birleştiren tekniğiyle Can Çankaya, daha çok jazz etkileşimli projelerde yer alan Alp Ersönmez, elektronik müziğin yeni akımlarıyla ilgili stilleri uygulayan Mert Önal’den kurulu grup 29 Nisan Cuma akşamı BALANS’ta konserlerini verecekler.

Ayrıca Kangroove her ay düzenli olarak bir gece Balans Music&Performance Hall’da Sahne alacak.

BORA UZER – Vokal, Gitar
CAN ÇANKAYA – Klavye
ALP ERSÖNMEZ – Bas Gitar
MERT ÖNAL – Davul

------------------------------------------------------------------------------

COSMOTURK'Ü 5 ARKADAŞINA TAVSİYE EDEN 10 ÇİFT ŞANSLI COSMOTURK OKURU "KANGROOVE KONSERİNE" DAVETİYE KAZANIYOR.

KAZANMAK İÇİN TIKLAYIN!...------------------------------------------------------------------------------

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>