>

KÜLTÜR-SANAT

Caretta Ailesi 20. Yaşını ve Yeni Kitabını Dostlarıyla Kutladı!

Murat Yığcı’nın yeni kitabını
 16 Mart Cumartesi akşamı Etiler’deki Harvard Cafe’de dostları, okurları, iş ortakları ve basının eşliğinde kutladı.
 
   
 
 
     

Murat Yığcı, Şirin Yığcı ve Zeynep Yığcı tarafından 1992’de kurulan Caretta Reklam ve Halkla İlişkiler, özel organizasyon ve turizm projeleri, tanıtım faaliyetleri ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra Caretta Kitap adıyla yayın hayatına kazandırdığı seçkin kitaplarla 20. yılını doldurdu. Dünyaca ünlü seriler ile farklı ve prestijli projelere imza atan Caretta Kitap, yayınları arasına Murat Yığcı’nın kaleme aldığı yeni çocuk kitabını da ekledi.

Caretta Ailesi, 20. yılını ve gazeteci - akademisyen Murat Yığcı imzalı “Annemle Babama Söylemeyin En İyi Arkadaşım Bir Uzaylı” kitabının okurla buluşmasını, 16 Mart Cumartesi akşamı birçok farklı sektörden değerli isimlerin katılımı ile kutladı.

“Annemle Babama Söylemeyin En İyi Arkadaşım Bir Uzaylı”nın tanıtım gecesinde, Murat Yığcı kızına ithafen yazdığı kitapla ilgili kısa konuşmasıyla dinleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Hoş sohbetler ve tazelenen güzel anılarla geçen gecede Murat Yığcı, Şirin Yığcı, Zeynep Yığcı 20. yıl pastasını birlikte kestiler. Caretta Kitap kurucularından Zeynep Yığcı kitap hakkında yaptığı açıklamada, "Kitabımızın teklif haklarıyla ilgilenen beş farklı ülkeyle görüşmelerimiz sürüyor ve gösterilen yoğun ilgiden oldukça memnunuz" şeklinde konuştu.

Murat Yığcı tarafından yazılan ve Marina Puzyrenko tarafından resimlenen“Annemle Babama Söylemeyin En İyi Arkadaşım Bir Uzaylı”da Caretta’nın yeni neslinin fantastik maceraları yer alıyor. Kitabın kahramanları, Murat Yığcı’nın kızı Defne ve kardeşi Zeynep Yığcı’nın oğlu Burak birbirinden renkli ve güzel çizimler eşliğinde uzaya gitme hayallerini gerçekleştiriyorlar. Defne ve Burak’ın uzaylılarla eğlence dolu maceralarıyla uzayın derinliklerine sürüklenip, uzay gemisiyle çıktıkları inanılmaz yolculuğa, uzaylılarla katıldıkları muhteşem dans partisine, heyecanın doruklarda olduğu yüzme yarışına ve kurtarma planlarıyla keyifli bir maceraya katılacaksınız.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>