>

KÜLTÜR-SANAT

Cibelle, Otto Santral

Sao Paulo şehrinin ılık atmosferini, sesiyle albümlerine yansıtan Cibelle’den muhteşem konser.
 
   
 
 
     
Cibelle live + Dj Set

15 Mart Cumartesi 2008
23:00

Oyunculuk, şarkıcılık, söz yazarlığı gibi altından kalkılması güç işleri, genç yaşına rağmen oldukça başarılı şekilde yerine getiren, Sao Paulo şehrinin ılık atmosferini, sesiyle albümlerine yansıtan Cibelle, alışılagelmiş latin akustik tınısını, elektronik altyapıların süzgecinden geçirip günümüz ambient pop’una uyarlıyor.


Altı yaşında başladığı konservatuvar ve oyunculuk eğitiminin yanısıra, Nina Simone, Tom Jobim, Björk, Ella Fitzgerald gibi isimlerden ve Sao Paulo şehrinin hareketli karnaval duygusunudan iham aldı. Prodüksiyonlarında eşsiz bir tını yakalamak adına, çocuk oyuncaklarından, vintage gitarlara kadar kullandığı enstruman yelpazesini, melodiler ile birleştiren Cibelle, ünlü prodüktor ‘Suba’nın bu sahneye kazandırdığı son isim oldu. O sıralar Suba’nın prodüktörlüğünü yaptığı ve sonraları tüm dünyayı saracak, ‘Tanto Tempo’ albümünün çalışmalarını sürdüren; Bebel Gilberto’dan fazlasıyla etkilendi.Suba’nın, artık ‘klasik’ niteliğini kazanmış ‘Sao Paolo Confessions’ albümüne sesi ile kattığı muhteşem yorumun hemen ardından trajik bir kaza sonrası hayata gözlerini yumması bir anlamda, Cibelle’ i bu sahneye miras bırakması anlamına geliyordu.

2003 yılında çıkış albümü ‘Cibelle’ i, Bebel Gilberto, State Of Bengal gibi isimlerin albümlerini yayınlayan, Six Degrees Records’dan çıkaran Cibelle, büyük ölçüde, bossanova, biraz soul ve biraz trip-hop’ı, tropicalia’ya ile harmanladı.Bu harmanın sonucunda ortaya hatırı sayılır bir ilk albüm çıktı.


Çıkış albümünü izleyen, ‘About A Girl’ ve ‘Noite De Carnaval’ EP’leri peşisıra çıktından sonra artık çeşitli müzik çevrelerinin dikkatini çekmeye başlayan Cibelle, Matthew Herbert remikslerini de içeren ‘Noite De Carnaval’ ı ikinci kez yayınladı.

2006 yılında ise ikinci albümü ‘The Shine Of Dried Electric Leaves’ i Crammed Disc etiketiyle piyasaya sürdü. Albümün yapımını üstlenen, Morcheeba ile Apollo 9'un yaratıcıları Chris Harrison ve Pete Norris, gerek prodüksiyon birikimleri gerekse müzikal anlayışları ile albüme fazlasıyla katkıda bulundu.


Biletler : www.biletix.com
Bilet fiyatı : 40 ytl
Otto Santral Adres:
Santral Istanbul Silahtaraga Mh. Kazım Karabekir Cd. No:1 Eyüp-Istanbul

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>