>

KÜLTÜR-SANAT

Depeche Mode’un Merakla Beklenen “Delta Machine” Albümü Hazır!

3 Nisan’da müzik marketlerde!
 
   
 
 
     

Depeche Mode, merakla beklenen 13. stüdyo albümü “Delta Machine”ı “Heaven” single’ı ile müjdeledi.

Ülkemizde de CD olarak satışa sunulan bu single’da “Delta Machine” albümünün çıkış parçası “Heaven” ın yanı sıra “All That's Mine” şarkısı da yer alıyor.

Santa Barbara, Kaliforniya ve New York'ta kaydedilen Ben Hillier prodüktörlüğündeki “Delta Machine” albümünün hem standart hem de 28 sayfalık bir kitapçık içeren deluxe versiyonu ile 3 Nisan’da müzikseverler ile buluşacak.

Martin Gore ve Dave Gahan imzalı yepyeni şarkıların yer alacağı “Delta Machine” albümü için Dave Gahan: “Bir blues albümü değil ama kesinlikle içerisinde duygu yüklü bir yan da var. Kayıt süresince; canlı kayıt ve performans sürecini albüme daha fazla yansıtmak için elimizden geleni yaptık.” diyor.

Depeche Mode’dan Martin Gore “Albümün geldiği son hali için gerçekten çok mutluyum.” diyor ve ekliyor: “‘Violator’ ve ‘Songs of Faith and Devotion’ albümlerindekine benzer bir müzik oldu ve sanıyorum bu albümdeki şarkılar şimdiye kadarki şarkılarımızın en iyisi oldu.”

Post-punk döneminin öncü isimlerinden Depeche Mode, 100 milyonu geçen albüm satışıyla günümüzün en etkili ve ilham veren müzik gruplarından biri oldu. 1981 yılında Martin Gore, Dave Gahan ve Andy ‘Fletch’ Fletcher tarafından kurulan grup, hem yayınlandığı albümlerle hem de nefes kesen konserleriyle başarısını sürdürüyor. Şimdiye dek Amerika ve İngiltere dahil 20’nin üstündeki ülkede her biri ilk 10’a giren 12 albüm yayınlayan Depeche Mode, son olarak 2009 yılında Sounds of The Universe albümünü yayınlamıştı ve 14 ülkede 1. sıraya yerleşmişti. Kurulduklarından bu yana, verdikleri konserlerle sıkça adından söz ettiren Depeche Mode, 2009 – 2010 yılları arasında verdiği “Tour of the Universe” turnesi esnasında 31 ülkede, 3 milyonu aşkın seyirciye ulaştı ve tüm biletleri tükenen stadyum konseriyle elektronik müzik grupları arasında benzerine nadir rastlanır bir başarıya imza attı.

Depeche Mode, 3 Nisan’da yayınlayacağı yeni albümün hemen ardından yeni bir Avrupa turnesine başlayacak. 25 ülkede, 34 konser verecek olan grup, 17 Mayıs 2013'te Maçka Küçükçiftlik Park'ta bir kez daha Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacak.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>